Ana Sayfa Altcoin Instacoin ATM’lerine 6 Yeni Sabit Coin Eklendi
Kripto Para - 16/12/2019

Instacoin ATM’lerine 6 Yeni Sabit Coin Eklendi

Kanada merkezli kripto para ATM’si operatörü Instacoin, müşterilerden gelen yoğun talep doğrultusunda aralarında Tether’in de bulunduğu 6 yeni sabit coin’i makinelerine ekledi.

  • Dai (DAI)
  • USD Coin (USDC)
  • Paxos (PAX)
  • Gemini Dollar (GUSD)
  • TrueUSD (TUSD)

Instacoin Kişisel Bilgi Vermeden Sabit Coin Almaya İzin Veriyor ATM Marketplace haberine göre Instacoin müşterileri, listelerinde yer alan kripto paraları alıp satabildikleri gibi artık sabit coin işlemi de yapabiliyor olacaklar. Instacoin başkanı Michael Lo Verso, yaptığı açıklamada bu kararı müşterilerden gelen yoğun ilgiyi karşılamak için aldıklarını belirtti.

Birçok kripto para yatırımcısı kripto para borsaları üstünde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini almayı tercih ediyor olsa da ATM’lerden yapılan işlemlerde anonim kalmaya izin veriliyor olması bu yöntemi bazı kullanıcılar için çekici kılıyor. Kanada’da kullanıcılar günlük üst limiti 10.000 Kanada doları olacak şekilde alım yapabiliyorlar. Her işlemde de 1.000 Kanada dolarına kadar alım yapabiliyorlar. ATM’lerde Bitcoin için işlem ücreti 5 Kanada doları, diğer kripto paralar için ise yaklaşık 1 Kanada doları olarak belirlenmiş durumda. Bu ATM’ler sadece Kanada’da değil bazı Güney Amerika ülkelerinde de kullanılmaya başladı.

Tether Tartışması Tether’in içinde bulunduğu skandallara rağmen bu ATM’lere eklenmesi tartışma konusu oldu. Bitfinex ile beraber uzun süredir devam eden büyük bir davanın içerisinde bulunan sabit coin’in 2017 senesinde piyasa manipülasyonu yapmak için kullanıldığına dair iddialar bulunuyor. Ek olarak, DAI projesinin başındaki MakerDAO’nun yakın zaman önce güncellediği kullanım koşullarına, istediği kullanıcının erişimini sorgusuz sualsiz engelleme hakkını eklemiş olması da tepki çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…