İnsanlar Bitcoin’e Hala Güveniyor: İlgi Artmaya Devam Ediyor
Ana Sayfa Bitcoin İnsanlar Bitcoin’e Hala Güveniyor: İlgi Artmaya Devam Ediyor
Bitcoin - 26/03/2020

İnsanlar Bitcoin’e Hala Güveniyor: İlgi Artmaya Devam Ediyor

Ortaya çıkan son verilere göre her şeye rağmen yatırımcılar Bitcoin’e güvenmeye devam ediyor…

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde adeta bir kıyım yaşamış ve çok büyük kayıplar vermişti. Ancak buna rağmen Japon kripto para borsası Bitbank’ın bireysel kullanıcı sayısının bu kayıplardan bir hafta sonra %40 oranın arttığı ifade edildi. Japonların İlgisi Artıyor 12 ve 13 Mart’ta yaşanan çöküş sebebiyle Bitcoin 2020’nin en düşük seviyesini görmüş ve 3.700 dolara kadar gerilemişti. Ancak Bitbank piyasa analisti Yuya Hasegawa‘nın resmi bir blog yazısı, Bitcoin işlem hacminin ve hesap kayıtlarının her ikisinin de çöküşün ardından önemli bir artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Bunun yanında KYC kurallarını yerine getiren kullanıcı sayısı dahi çöküşün ardından arttı. Öte yandan Cointelegraph’ın haberine göre, fiyatlar son çöküşten bu yana yaklaşık olarak %60 oranında bir toparlanma yaşadı ve yatırıcmıların düşük fiyattan satın alma eğiliminde olduklarını düşünen Hasegawa konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Artan günlük hesap kayıtlarını dikkate aldığımızda, mevcut piyasadaki toparlanmanın büyük ölçüde bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini bir kez daha belirtebiliriz. Ayrıca Forbes’un bildirdiği gibi, San Francisco merkezli bir kripto borsası Kraken, 12 Mart’tan sonra hesap kayıtlarında önemli bir artış yaşadığı için bu durumun küresel olması da muhtemeldir.

Bitcoin Yarılanması Bitcoin yaklaşık olarak bir buçuk ay sonra madencilik ödülü yarılanması yaşayacak ve ödüller 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. En son 2016 yılında yaşanan yarılanmanın ardından Bitcoin fiyatı tarihi rekorunu kırmış ve 20.000 doları görmüştü. Hasegawa Google arama verilerinde de yaşanan artışları göz önünde bulundurduklarında insanların yarılanmanın yaratacağı fiyat artışının farkında olduklarını ifade etti. Piyasa analistine göre bu sebeple bireysel yatırımcılar düşük fiyatlardan satın alma yapmak istiyor. Hasegawa konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu sefer, Bitcoin satın almak veya varlıklarını yarılanmadan önce mümkün olan en ucuz fiyata almak isteyen birçok bireysel yatırımcının olması iyi bir şans.” ifadelerini kullanıyor. Bununla beraber Binance CEO’su da yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in 100.000 doları kolaylıkla görebileceğini dile getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…