İngiliz Bankacıdan Bitcoin Yorumu: Bütün Paranızı Kaybedeceksiniz!
Ana Sayfa Bitcoin İngiliz Bankacıdan Bitcoin Yorumu: Bütün Paranızı Kaybedeceksiniz!
Bitcoin - 05/03/2020

İngiliz Bankacıdan Bitcoin Yorumu: Bütün Paranızı Kaybedeceksiniz!

İngiltere Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin’i eleştirdi.

İngiltere Merkez Bankası‘nın sıradaki Başkanı olarak Andrew Bailey, aslında daha önce yaptığı Bitcoin (BTC) yorumu ile hem sert tepki çekmiş hem de alay konusu haline gelmişti. 14 Aralık 2017 tarihinde ve 2019 yılında da Bitcoin’i eleştiren Bailey, devamında bunun %80 oranında artışa geçmesi ile beraber kripto para sektöründe unutulmayacak bir figür haline gelmişti. Andrew Bailey’den Bitcoin Yorumu ve Uyarısı Bailey, geçtiğimiz iki yılı aşkın süre boyunca hiç değişmemiş gibi gözüküyor.

Ünlü İngiliz bankacı yeni yayınlanan bir açıklamasında yine lider kripto para birimi Bitcoin’i hedef alan sözler kullandı. Aynı zamanda İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın da eski başkanı olan Bailey, BTC’nin ve dijital varlıkların içsel değere sahip olmadıklarını belirtti. Bailey, Bitcoin’e sahip olanların “bütün paralarını kaybetmeye hazır olmaları” gerektiğini ve BTC’nin pek bir işe yaramadığını vurguladı.: Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Eğer Bitcoin satın almak istiyorsanız, bütün paranızı kaybetmeye hazır olun.”

İnsanları Bitcoin almaktan vazgeçirmeye çalışan Bailey’in bunun içsel hiçbir değere sahip olmadığını tekrar tekrar ifade edildiği görüldü:

“Bunun içsel bir değeri yok. Harici bir değere sahip olabilir ama dahili bir değeri bulunmuyor.”

Bailey buna ek olarak Libra stablecoin projesi hakkında da endişelerini dile getirdi. Bailey, Facebook’un daha önce kişisel verilerle yaptığı düzenbazlığın yine böyle bir şeye sebep olabileceğini ve Libra’ya güvenilmemesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …