İki Dev Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı!

İki dev kripto para platformuna iki büyük saldırı yapıldı.

Kripto para sektörü zaten yaşanan sert düşüş ile sarsılırken, üst üste iki dev kripto para borsasına saldırı yapıldığı haberi gündemi daha da hareketlendirdi. OKEx ve Bitfinex’e Saldırı Yapıldı Dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx ve Bitfinex tarafından yapılan açıklamalarda, borsaların birbirlerinin hemen ardından DDoS saldırısına maruz kaldığı ortaya çıktı. OKEx CEO’su Jay Hao saldırıyı Twitter üzerinden de teyit ederken, Weibo hesabından yaptığı açıklamada bunun rakipler tarafından yapıldığını belirtti.

Yapılan DDoS saldırısında herhangi bir kripto para yatırımcısının fonlarına zarar gelmese de, özellikle Bitfinex’in trafiğinde ciddi bir sıkıntı yaşandığı görülüyor. En alttaki tweet içerisindeki verilerden de Bitfinex’in belirli bir süre hiçbir işlem yapamadığı görüllmekte. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitfinex ve OKEx gibi iki dev kripto para borsasına art arda yapılan bu saldırılar, kesinlikle kötü teorilerin ortaya atılmasına sebep oldu. DDoS temel olarak çok ciddi bir saldırı olmasa da, sunucuların bütün trafiğini boğarak platformlara erişilmesini engelleyebilir ve bu da borsaların hacklendiklerinin düşünülmesine sebep olabilir.

Başka dev kripto para borsalarının da saldırıya uğramış olabileceği ihtimali de hala göz önünde bulunduruluyor. Bundan yakın zaman önce saldırıya uğrayan kripto para borsası Upbit olmuş ve yaralarını hızlı bir şekilde sarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…