Ana Sayfa Altcoin IBM Ripple çözümleri ile ilgileniyor söylentisi!
Ripple - 26/12/2019

IBM Ripple çözümleri ile ilgileniyor söylentisi!

IBM Ripple ile yakınlaşma arayışında mı? Ripple çözümleri IBM’in ilgisini çekiyor mu? Son zamanlarda internette yayılan bu söylenti ile ilgili haberimizi okumanızı öneririz. IBM Ripple yakınlaşması mı var? IBM ile Ripple arasında bir yakınlaşma olduğuna dair , şu sıralar internette yayılan kripto para ile ilgili dedikoduların başında geliyor.

IBM Ripple yakınlaşması mı var?

IBM ile Ripple arasında bir yakınlaşma olduğuna dair haberler, şu sıralar internette yayılan kripto para ile ilgili dedikoduların başında geliyor. LinkedIn’de Ripple ve XRP taraftarları arasında hızla yayılan habere göre IBM ve Amerika merkezli Ripple, iş birliği yapmak üzereler. Merkezi Mumbai/ Hindistan’da bulunan IBM Solutions mimarı Viral Shah, Ripple Net’i kullanmaya uygun bir Proof of Concept-Kavram İspatı üzerine çalışmalar yapıyor.

POC, Ripple’ın bankalar için olan blockchain uygulamasında çalışıyor. Çeşitli ekiplerle ve müşterilerle bilgi toplamak ve çeşitli çözümler üretmek için işbirliği yapıyor.

Ancak IBM’in esasen halihazırda farklı bir blockchain platformu var: Stellar. IBM ve Stellar ikilisi World Wire adında bir ödeme sistemi geliştiriyorlar. Bu sistemde sınır ötesi havaleler için Stellar protokolü kullanılıyor. IBM’den doğrudan Ripple ile işbirliği yapması konusunda herhangi onaylayıcı bir açıklama gelmedi şu ana kadar.

Şubat 2019’da IBM eski blockchain bölüm başkanı Jesse Lund, şirketin Stellar tabanlı ödeme girişiminin Ripple ile ekip kurarak, işlemleri XRP ile yapma olasılığından söz etmişti.

“Ağın katılımcıları seçimlerini gerçek zaman üzerinden yapmak ve görüşmek zorundalar. Fiyat ise kullandığınız anlaşma aracına bağlı olarak farklılık gösterebilir. O nedenle, Ripple, XRP’yi öncelikli dijital varlığı olarak tanımlıyor. Bizim için bu Lumens olabilir, Ripple olabilir hatta XRP bile olabilir. Bitcoin de olabilir. Ayrıca stabil coinler gibi diğer araçları da kapsayabilir, hatta yakında olmasını umduğumuz merkez bankasının dijital paraları bile olabilir”Twitt Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

IBM’de Shah ayrıca YONO üzerinde çalıştıklarını da açıkladı. YONO Hindistan Merkez Bankasının dijital bankacılık uygulaması. Uygulama insanların kolaylıkla faturalarını ödemelerine ve alışveriş yapmalarına imkan sağlıyor.

IBM’in Ripple ile ortaklık yaptığı hakkında ortaya çıkan söylentiler bu şekilde. Henüz bu söylentileri her iki taraf da resmen onaylamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…