Geri Çekilme Derinleşebilir, Daha Düşük Seviyeler Görülebilir
Ana Sayfa Bitcoin Geri Çekilme Derinleşebilir, Daha Düşük Seviyeler Görülebilir
Bitcoin - 29/02/2020

Geri Çekilme Derinleşebilir, Daha Düşük Seviyeler Görülebilir

Dün Bitcoin’in 9.000 dolar altına gerilemesi ile analistler ayı piyasası sinyalleri vermeye başladı…

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içinde büyük bir düşüş trendine girdi ve 9.500 dolar seviyesinde gördüğü desteği kaybederek 9.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada BTC 8.713 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Geri Çekilme Derinleşebilir Analistlere göre Bitcoin’in uzun vadede daha düşük seviyeleri görmesi muhtemel görünüyor. Birçok analist, Bitcoin’in bir sonraki artış ivmesini yakalayacağı destek seviyesinden önce daha dip seviyelerinin görülebileceğini ifade ediyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in düşüşünün devam edeceğini gösteren birkaç gösterge bulunuyor. Bu da lider kripto para birimini yılın en düşük seviyelerine taşınabileceğini gösteriyor. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Öte yandan Bitcoin son 24 saat içinde %6’nın üzerinde bir düşüş performansı sergiledi ve fiyat 8.590 dolar seviyesine kadar geriledi.

Pazar günü BTC kısa bir süreliğine 10.000 doların üzerini gördü. Ancak yoğun satış baskısı sebebiyle bu seviyede destek bulamadı ve düşüş başladı. Twitter’da tanınmış bir kripto para birimi analisti olan DonAlt, paylaştığı bir tweet’te BTC’nin birkaç güçlü destek seviyesine yaklaştığını açıkladı. Ancak yine de kabaca fiyatın 8.000 dolara ulaşana kadar düşüşe devam edeceğini ifade eden analist şu ifadeleri kullandı:

BTC güncellemesi: İlginç alanlara yaklaşırken, bu seviye biraz kazanç sağlamak için en kötü yer değil ve bu haftalık desteğe dörtte birini kapatabilirim. Dinlenme hala kabaca 8.000 dolar.

Düşüş Sinyalleri Gerçekten bariz bir şekilde görülen ayı piyasası teknik sinyallerinin yanı sıra analistler BTC’deki açık pozisyonlara ve yüksek fonlama durumlarına değiniyor. Ünlü bir kripto yatırımcısı olan Mac, yaptığı açıklamalarda BTC’nin açık pozisyonlarının, temel faktörlerinin ve yüksek fonlamanın Ekim 2018’de görülenden daha kötü olduğunu ifade etti ve “Tüm bunlardan sonra 6.000 dolar en düşük seviye olmayabilir. Açık pozisyonlar (OI), temel faktörler (basis) ve fonlama Ekim 2018’de olduğundan daha kötü durumda.” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …