FBI, Popüler Bitcoin Olayı Hakkında Soruşturma Başlattı
Ana Sayfa COINTURK FBI, Popüler Bitcoin Olayı Hakkında Soruşturma Başlattı
Finans Haberleri - 17/07/2020

FBI, Popüler Bitcoin Olayı Hakkında Soruşturma Başlattı

FBI, Twitter üzerindeki saldırı hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

ABD Federal Soruşturma Bürosu, 130 üst düzey Twitter hesabının ele geçirilmesi ile ilgili soruşturma başlattığını ve Bitcoin dolandırıcılığı yapan şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için üst düzey çaba sarf edileceğini belirtti.

BBC tarafından aktarılan habere göre halka yakın olan ve bazıları üst düzey eski hükümet çalışanı konumundaki kişilerin hesaplarının ele geçirilmesi FBI’ın dikkatini çekti. Twitter Hack ile ilgili haberimize göz atabilirsiniz.

Bill Gates, Elon Musk, Joe Biden, Apple, Uber, Barack Obama ve bunun gibi birçok kişinin hesabının ele geçirilmesi aslında kamu güvenliğini de tehdit ediyor gibi gözüküyor. FBI konu hakkında yayınladığı bildiride birçok kişinin hesabının basit bir yöntemle ele geçirildiğini ve karşılığında Bitcoin talep edildiğini fark ettiklerini belirtti.

Bunun insanlar yerine direkt Twitter’a yani şirkete yapılan saldırı olduğunu vurgulayan FBI yetkilileri, suçluların bulunması için her şeyi yapacaklarını belirtti.

Twitter Saldırısının 21 Yaşındaki Şüphelisi: Joseph James BBC bunun devamında 21 yaşındaki bir suçlunun bu saldırıların arkasındaki kişi olabileceğini de belirtti. Daha önceki hesap ele geçirme vakalarından tanınan 21 yaşındaki İngiltere vatandaşı Joseph James, olası suçlular arasında görülüyor.

SIM kartı değiştirme yöntemi ile daha önce birçok kişiyi dolandıran ve yüklü Bitcoin vurgunu yapan James’in bu saldırıyı gerçekleştirecek kapasitede olup olmadığı ise büyük bir soru işareti. Bütün bu karmaşaya rağmen Twitter saldırısının Bitcoin fiyatı üzerinde sanıldığı kadar kötü bir etkisi olmadı ve yatırımcılar bu durumdan oldukça memnun.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…