Ethereum’un Çöküşü, Merkeziyetsiz Finans Uygulamalarını Vurdu!
Ana Sayfa COINTURK Ethereum’un Çöküşü, Merkeziyetsiz Finans Uygulamalarını Vurdu!
Finans Haberleri - 15/03/2020

Ethereum’un Çöküşü, Merkeziyetsiz Finans Uygulamalarını Vurdu!

DeFi uygulamalarının kullanımı giderek azalıyor.

Kripto para birimlerinin yaşadığı sert düşüş, sadece Ethereum‘un (ETH) fiyatını değil, aynı zamanda altyapısal gelişmelerini de dibe götürdü. ETH fiyatı yaşanan sert düşüşte ara ara 100 doların altına kadar inerken, ağın tıkanması merkeziyetsiz finans uygulamalarına olan güveni sarstı.

Ethereum Tabanlı DeFi Uygulamaları Riskte Mi?

Aslında merkeziyetsiz finans uygulamalarına olan güven bundan haftalar önce merkeziyetsiz bir kredi platformuna yapılan saldırı sonrasında kırılmıştı. Akıllı bir yatırımcı farklı merkeziyetsiz finans uygulamalarını kullanarak yüz binlerce dolarlık kredi almayı ve bunu farklı bir borsada pozisyon bazında değerlendirmeyi başardı. Yatırımcının bunun devamındaki hamlesi ise dakikalar içerisinde yüz binlerce dolar kazanç elde etmesi ile sonuçlandı.

MulticoinCap yatırım fonunun  yönetici ortağı Kyle Samani, kripto paraların yediği bu ağır darbe sonrası merkeziyetsiz finans platformlarının durumunu değerlendirdi. Samani’ye göre kısa vadede merkeziyetsiz finans uygulamalarının gelişimi oldukça sıkıntılı ve zor duruyor.

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

DeFi uygulamalarında kilitli olan ETH miktarı 13 mart tarihinde bundan bir hafta öncesine kıyasla %50 düşmüş durumda. Bu da insanların DeFi platformlarında kilitli olan ETH’lerini inanılmaz bir hızla çektiklerini ve nakit paraya dönüştürdüklerini gösteriyor.

Aslında başka kripto para analistleri de insanların Bitcoin satışlarının çoğunlukla nakit para ihtiyacından kaynaklandığını belirtmişlerdi. Bitcoin’în bile böyle sert satış yediği şu günlerde, Samani’ye göre DeFi uygulamaları tamamen kullanım dışı kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…