Bloomberg Analisti Ethereum’u Netflix’e Benzetti!
Bloomberg Analisti Ethereum’u Netflix’e Benzetti!

Ethereum’daki Bu Gösterge Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde! Alım Sinyali Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX çöküşü Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere altcoinleri de etkiledi ve sert düşüler yaşandı.

Kripto piyasası FTX çöküşünün beraberinde getirdiği zorluk ve düşüş eğilimiyle mücadele etmeye devam ederken, son olarak Genesis’in iflas edeceği endişesi tüm piyasada olduğu gibi Ethereum’da (ETH) da düşüşler yaşanmasına neden oldu.

Yatırımcılarda ve piyasalarda Genesis’in iflas edeceği endişesi tırmanmaya devam ederken Bitcoincenter’ın Ethereum Rainbow (gökkuşağı) göstergesi son iki yılın en düşük seviyesine düştü.

Ethereum gökkuşağı göstergesi, yatırımcıların ETH‘nin fiyat trendini izlemek için kullandıkları araçlardan biridir ve gösterge Ethereum’un uzun vadeli hareketlerine ilişkin tahmin yapmak için ETH’nin geçmiş performanslarını kıyaslar.

Bitcoincenter’ın verilerine göre, 22 Kasım itibarıyla Ethereum gökkuşağı göstergesi, tablodaki en düşük bant olan ‘Fire sale’ noktasının da altına düştü.

Ethereum’un gökkuşağı grafiğindeki en düşük bandın altına düşmesi en son Mart 2020’de olmuştu. ETH o tarihte 100 doların üzerinde işlem görüyordu.

ETH gökkuşağındaki ETH hareketleri tarihsel olarak incelendiğinde ETH’nin en düşük bandın altına düştükten sonra Ethereum’un yeni bir ralliye başladığını gösteriyor.

Zira 2020’de ETH en düşük bandın altına düştükten sonra yükselmeye başladı ve 2021 boğa piyasasında yeni ATH’ler kaydetti.

Gökkuşağı grafiği Ethereum için yükseliş sinyali verse de FTX hackerının elindeki ETH’leri satması Ethereum’daki risk iştahını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!