Ethereum’da Korkutan Gelişme: 6 Ayın En Düşüğü Görüldü
Ana Sayfa Altcoin Ethereum’da Korkutan Gelişme: 6 Ayın En Düşüğü Görüldü

Ethereum’da Korkutan Gelişme: 6 Ayın En Düşüğü Görüldü

Ethereum fiyatındaki endişe verici düşüş, sosyal hacmin düşüşünü tetikledi.

Kripto para analiz şirketi Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Etheruem kesinlikle oldukça korkutucu bir süreçten geçmekte.

Ethereum’un sosyal  hacminin altı ayın en düşük seviyesine kadar gerilediği görülüyor. Santiment araştırmacıları tarafından yapılan açıklamada daha yüksek volatiliteye sahip altcoin’lerin Ethereum’dan daha çok konuşulmaya başladığı vurgulandı.

Şu an için ticari hacim açısından Ethereum eski pozisyonunu korusa da sosyal hacim açısından altı ayın en düşük seviyesine gerilemesi kesinlikle fiyat açısından önemli ipuçları veriyor.

Ethereum Kan Kaybetmeye Devam Ediyor Sosyal hacim, Telegram, Reddit, Twitter, Discord ve bunun gibi sosyal medya uygulamalarında belirli kelimeler incelenerek oluşturulmakta. Santiment söz konusu sitelerin veri tabanlarını inceleyerek  Ethereum’un sosyal hacminin %30 ve üzerinde düştüğünü vurguladı.

Aslında bunda DeFi uygulamalarının yaşadığı düşüşün de etkisi olduğu söylenebilir.

Ethereum fiyatının 1 Eylül tarihinde 488 dolardan devamındaki günlerde 310 dolara kadar düşmesi de sosyal hacmin düşüşünde etkili olmuş olabilir. Şu an için birçok kripto para yatırımcısının hem Ethereum‘a hem de DeFi uygulamalarına yönelik güven kaybı yaşadığı görülüyor.

Eğer sosyal hacim ve fiyat devamlı olarak düşmeye devam ederse bu durumun ETH fiyatı için satış baskısını daha da arttıracağı oldukça muhtemel gözüküyor.

 sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) 13.000 Doları Gördü! Ralli Nerede Bitecek?

Bitcoin fiyatının yükselişi nerede duracak? İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin 2…