ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

Ethereum fiyatı 400 dolar direncini kıracak mı?

Bugün ve neredeyse bu hafta lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) haftası olsa da toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un da önemli bir fiyat artışı potansiyeline sahip olduğu görülüyor.

Ethereum Yorumları

ETH/USD Grafiği Ethereum Yorumları Günlük ETH/USD teknik analizine ve grafiğine göre fiyat 380 doların üzerinde kaldıkça sırasıyla 425, 435 ve 445 dolar noktalarına kadar yükselebilir. İlk ve en önemli destek noktası 400 dolar seviyesinde yer alsa da ETH/USD paritesi bugün söz konusu direnç noktasına iğne attı ve burayı test etti.

Ethereum’un böylesine olumlu bir trend içerisinde 400 dolar seviyesini test etmesi ise kesinlikle buranın yeniden test edileceğini gösteriyor. Eğer Bitcoin’in yükselişi durur ve BTC olduğu yerde düşüş yaşamadan sabit kalırsa Ethereum fiyatının patlama yaşaması bekleniyor.

ETH/USD Grafiği

Ancak ralliyi Bitcoin’in götürmesi ve altcoin’lerin ezilmesi durumunda Ethereum fiyatını ilk başta 325 dolar, bunun devamında 315 dolar ve son olarak 305 dolar seviyeleri bekliyor gibi gözüküyor. 14 günlük basit  hareketli ortalama da fiyatın yakın vadede düşüş yaşayacağını ancak buradan sıçrama elde edebileceğini gösteriyor.

Ethereum fiyatının özellikle ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler sonrasında önemli bir yükseliş yaşayacağı tahmin edilmekte. ETH 2.0’nin tahmin edildiği gibi birkaç ay içerisinde yayınlanması bu boğa ortamında ETH için yeniden 700 dolarlı seviyelerin konuşulmasını sağlayabilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…