Ethereum Yeniden 100 Dolar Altını Gördü! Düşüş Sürecek Mi?
Ana Sayfa Altcoin Ethereum Yeniden 100 Dolar Altını Gördü! Düşüş Sürecek Mi?
Ethereum - 13/03/2020

Ethereum Yeniden 100 Dolar Altını Gördü! Düşüş Sürecek Mi?

Ethereum (ETH) fiyatı 100 dolar altına indi!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki Ethereum (ETH), son günlerde yatırımcıları tam bir kabus yaşatıyor. Ethereum’dan Yıllar Sonra Gelen Dip! Bitcoin‘in (BTC) 8.000 dolar bandından dün akşam 3.000 dolar bandına kadar sarkması, tahmin edildiği gibi sadece Ethereum’un değil aynı zamanda önde gelen birçok kripto para biriminin de düşüş yaşamasına yol açtı. Ether fiyatı da dün akşam saatlerinde 100 doların altına kadar gerileyerek yıllardır görülmeyen bir şeye imza attı.

Ethereum fiyatının düşüş sebebi sorulsa da, bunun genel piyasa durumundan kaynaklandığı oldukça açık gözüküyor. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. ETH/USD işlem çifti Coinbase üzerinde 90, Bitfinex üzerinde 89, Bitstamp üzerinde 88 ve son olarak Gemini kripto para borsası üzerinde ise 86 dolara kadar geriledi. CoinMarketCap tarafından sunulan tarihi verilere bakıldığında Ethereum fiyatının 18 Aralık 2018 tarihinden beri 100 dolar altına hiç inmediği görülüyor. Ethereum fiyatının bu düşüşü Perşembe günü başlayan kaosun çok net bir sonucu. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH yeniden 100 dolar üzerine çıksa da, son 24 saatlik veriler %34 gibi inanması güç bir düşüş gösteriyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri de 140 milyar dolara kadar geriledi ve korkunç düşüşün nerede biteceği tam olarak bilinmiyor. Ethereum ağında yaşanan bu sıkıntılar ve yoğunluk, ağın tıkanmasına bile yol açtı ve birçok kullanıcı ETH çekme işlemi yapamadı. Özellikle vadeli işlem platformlarında açılan short pozisyonlar, insanlar piyasayı sıfıra indirme pahasına bile olsa kazanç elde etme amacı güttüğünü gösteriyor. Bu da düşüşün daha da artmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …