Ethereum Madencileri Yeni Bir Rekor Daha Kırdı!

Ethereum madencileri gelir rekoru kırmaya devam ediyor.

Ethereum ağı, yakın zamanda yaşanan ETH fiyat düşüşüne rağmen inanılmaz bir yoğunluk yaşamaya devam ediyor. ETH fiyatı bugün itibariyle 488 dolara kadar çıksa da Bitcoin’in önderlik ettiği düşüşte 440 dolara kadar geriledi.

Ethereum işlem ücretleri ve ağ yoğunluğu ise bu düşüşten hiçbir şekilde etkilenmedi. Son 24 saatlik süre içerisinde Ethereum madencilerinin saatlik olarak 800.000 dolar kazandıkları görülüyor.

Dün kırılan rekorda saatlik işlem ücreti 500.000 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 800.000 doları da geçen işlem ücreti kazancı kesinlikle ağın yoğunluğunu gözler önüne seriyor.

ETH Ağında 1 Saatte 800.000 Dolar Kazandılar Önde gelen blockchain araştırma şirketi Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre madencilerin bu geliri temel olarak Uniswap ve DeFi projelerinden kaynaklanıyor.

1 saat içerisinde 800.000 dolarlık işlem ücreti kesinlikle 2017 yılındaki boğa sezonunun bir benzerine işaret ediyor ve ETH şu an fiyat olarak o dönemin bir hayli gerisinde.

Ethereum fiyatında 500 dolar seviyesi hala kırılamamış olsa da ETH tabanlı DeFi projeleri tüm zamanların rekorunu kırmaya devam ediyor.

Piyasaya sürülen her yeni projenin 10 kat gibi inanılmaz yükselişlerle yoluna devam etmesi de bu sektöre yönelik iştahı kabartıyor.

Kopya kripto para projelerinin bile %100 üzerinde yükseliş elde etmesi, yatırımcılara tehlike sinyali vermekte. Bu balonun ne zaman patlayacağı bilinmese de bunun yakın olduğu söylenebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…