Ethereum Fiyatları: ETH’da Son İki Test, Sonra Uçuş Başlayacak
Ana Sayfa Altcoin Ethereum Fiyatları: ETH’da Son İki Test, Sonra Uçuş Başlayacak
Ethereum - 4 hafta önce

Ethereum Fiyatları: ETH’da Son İki Test, Sonra Uçuş Başlayacak

Analistlere göre ETH’un geçmesi gereken son iki test kaldı. Sonrasında yeni rekorlar gelecek.

Ethereum (ETH) yaklaşık olarak iki yıldır bir birikim aşamasında bulunuyordur ve yatırımcılar düşük fiyatlardan faydalanabiliyordu.

2020 yılında artışa geçen ETH, yatırımcıların yüzünü kara çıkartmadı ve en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasına adını yazdırdı.

Hatta piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük token olan Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) bile daha iyi performans gösterdi. Ancak bu güçlü performansa rağmen Ethereum şu an için bir sonraki yükselişinden önce yeni bi birikim aşamasına giriyor. Çünkü analistlere göre destek seviyeleri yeniden test edilecek gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı Ethereum 2020 başından bu yana yaklaşık olarak %200 değer kazandı. Bununla birlikte “Kara Perşembe” olarak tarihe geçen 13 Mart’tan sonra da ETH %400 gibi büyük bir kazanç elde etti.

Ancak bu artışlar bile Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıramadı.

Bilindiği gibi ETH 2018 ocak ayında 1.432 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra ICO’ların da gücünü kaybetmesinin etkisiyle %95 gibi büyük bir değer kaybı yaşamıştı.

2 yıllık bir ayı piyasasının ardından, boğalar tekrar kontrolü ele aldı. Ancak analistlere göre ETH 1.400 dolara doğru yeniden harekete geçmeden önce bir veya iki büyük sınavla karşılaşabilir.

Boğa Piyasası Öncesinde ETH Teknik analizlerde bazı analistler kendi modelleri üzerinde çalışırken bazıları var olan modeller üzerinde uzmanlaşıyor.

Örneğin; Richard Wyckoff, birikim ve dağıtım teorilerini popüler hale getirirken Jesse Livermore kendi benzersiz birikim modelini üretti. Livermore’a göre, varlıklar genişleyen kama benzeri bir şekilde birikim aşamasını geçirebilir.

Bu modele göre fiyat uçuşa geçmeden önce 7 kez büyük sınavlardan geçiyor. Bu modele göre Ethereum 4. sınavını verdi ve beşincinin içinde bulunuyor. Dolayısıyla modele göre ETH, 2 deneme sonrasında büyük artışlar yaşama potansiyeline sahip.

Eğer model doğru bir şekilde hizmet ederse Ethereum fiyatının eski rekoru kırarak 4.500 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …