Ethereum, BTC Gibi Kurumsal Yatırım Aracı Olamaz Mı?
Ana Sayfa Altcoin Ethereum, BTC Gibi Kurumsal Yatırım Aracı Olamaz Mı?
Ethereum - 12/06/2020

Ethereum, BTC Gibi Kurumsal Yatırım Aracı Olamaz Mı?

Piyasadaki bazı isimlere göre Bitcoin ve Ethereum aynı değil. Bununla birlikte Ethereum kurumsal yatırım aracı olmaya da uygun değil.

Son birkaç aydır Ethereum’a yönelik yatırım talebinin güçlü bir şekilde arttığını görüyoruz. Bununla birlikte ETH tarafından desteklenen, düzenlenmiş ve halka açık bir yatırım aracı olan Grayscale’in Ethereum Trust’ta da ciddi arıtşlar yaşandığı ifade ediliyor. 0.094 ETH’ye karşılık gelen hissenin payı, geçen hafta ikincil piyasalarda 239.50 dolar değerine ulaştı. Bu da hisselerdeki yatırımcıların kripto para birimine %1,000 getiri ile yatırım yaptığı anlamına geliyor. Ancak bazı yatırımcılara göre Ethereum yatırımları göründüğü gibi değil.

Ethereum ve Kurumsal Yatırım Altcoin’lerin günümüzde iyi performans sergilemedikleri ortada. Bununla birlikte ekonomik kriz dolayısıyla Bitcoin’de kendisinden beklenen performansı sergileyemiyor ve Ethereum’un yıl içinde Bitcoin’den daha iyi bir performans sergilediği ifade ediliyor. Kurumsal yatırımcılar da en az Bitcoin kadar likit olan Ethereum’u Bitcoin’in alternatifi olarak görmeye başlamış olabilir.

Örneğin; 2 trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments, geçtiğimiz yıl yatırım ve saklama hizmetlerine Ethereum’u eklemek istediğini açıklamıştı. Ayrıca kripto türevleri piyasalarına yöneticilik yapan ABD CFTC’sindeki düzenleyiciler, tamamen düzenlenmiş ETH vadeli işlemlerinin popülerlik kazanmasını bekliyor. Ancak kripto fon yöneticisi Exponential Investments’a göre, Ethereum uygulanabilir bir kurumsal yatırım değil. Exponential Investments’dan Steven McClurg ve Leah Wald, “Ethereum ve Bitcoin Aynı Değil” başlıklı bir makale yayınladı. Makale oldukça geniş etkenlere değinse de “Ethereum riskli bir varlık, yatırım aracı değil” olgusunun etrafında bazı sıralanan bazı maddeler var: Ethereum’da önceden bilinen veya tutarlı bir para politikasının bulunmaması, onu dijital bir değer deposu olmaktan uzaklaştırıyor.

ETH’nin “gas” formu olarak kullanım durumu, çok yüksek değerlendirilemeyeceği anlamına geliyor, aksi takdirde kullanıcılar temel ağı kullanamaz.Ethereum yatırımcıları, Bitcoin yatırımcılarından farklı bir zihniyete sahiptir.Blockchain’in yapılandırılma şekli nedeniyle, Ethereum’un benimsemeye devam ettikçe potansiyel güvenlik sorunları var. Diğer Şüpheciler Kelvin Koh, Bitcoin’de şu anda Ethereum‘dan daha fazla boğa olduğunu açıklamıştı. The Spartan Group’un ortağı Koh, bu düşünceyi Ethereum 2.0 güncellemesinde “önemli bir belirsizlik” olduğu gerçeğine bağlamıştı.

Ayrıca Ethereum’un Bitcoin ile yakından ilişkili olan fiyat hareketini değerlendiren Jeff Dorman da “her kripto para birimine sahip olmanın şart olmadığını” ifade etmişti.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …