Ethereum Bir Konuda Daha Bitcoin’i Geride Bıraktı
Ana Sayfa Altcoin Ethereum Bir Konuda Daha Bitcoin’i Geride Bıraktı
Ethereum - 31/07/2020

Ethereum Bir Konuda Daha Bitcoin’i Geride Bıraktı

Açıklanan son rakamlara göre Ethereum bir konuda daha Bitcoin’i geride bıraktı.

Ethereum son zamanlarda sergildiği güçlü performans ile birlikte 300 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu durumda, karda olan Ethereum adres sayısının, içinde varlık bulunan Bitcoin adres sayısının üstüne çıkmasını sağladı.

Blockchain istatistikleri, kardaki toplam ETH adresi sayısının 31.86 milyon olduğunu, Bitcoin bakiyesine sahip toplam sayının ise 30.83 milyon olduğunu gösteriyor.

Ethereum Yatırımcıları Karda Ethereum’un (ETH) 300 doların üzerine çıkması ile birlikte on-chain veriler de büyük ölçüde güçlendi. İstatistiklere göre ETH 300 doları görmeden önce çok fazla yeni adres açıldı ve bu adresler 300 doların altından alım yapmış oldu.

Dolayısıyla şu anda bu adreslerin hepsi karda. Öte yandan Temmuz 2019’da ETH fiyatlarının bugünkü fiyatlara benzer şekilde yüksek seviyelere ulaşmasıyla, sadece 13.5 milyon adres yada adreslerin %50’den azı kar elde ediyordu.

Ethereum “hodlers” veya varlığı bir yıldan uzun süre elinde tutanların sayısı da son on iki ay içinde 10 milyon arttı.

Wrapped Bitcoin Ethereum‘un artan kullanım vakaları için bir başka sağlam temel, ağda tokenleştirilen Bitcoin miktarı olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin tokenlaştırılması ya da wrapped, varlığın merkezi olmayan finan alanında ve Ethereum ve ERC-20 standardına dayanan uygulamalarla kullanılmasını sağlıyor.

DeFi’nin göz alıcı büyümesi ve yield farming  fırsatlarıyla BTC sahipleri de bu fırsatı kaçırmak istemediler. Sonuç olarak, Ethereum’da 20.000’den fazla BTC tokenleştirildi. Btconethereum.com’a göre bu rakam bugünkü fiyatlarla 223 milyon dolar değerinde BTC’ye denk geliyor.

Geliştirici Josh Stark’ın bahsettiğigibi, bu Lightning’de kilitli olanın 20 katı ve Blockstream’in likiditesinden sekiz kat daha fazla.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…