Ethereum Araştırmacısı Virgil Griffith Hala Tutuklu
Ana Sayfa Kripto Para Ethereum Araştırmacısı Virgil Griffith Hala Tutuklu
Kripto Para - 10/01/2020

Ethereum Araştırmacısı Virgil Griffith Hala Tutuklu

Ortaya çıkan son haberlere göre Ethereum araştırma bilimcisi Virgil Griffith, Kuzey Kore’nin Blockchain ve kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardım ettiği iddiasıyla yargılandığı davada hala tutuklu olarak yargılanıyor.

Inner City Press Çarşamba günü yayınlanan habere göre Griffith, “Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçleri Yasasını ihlal etmek amacıyla komplo kurmak” suçundan yargılandı.

Griffith ve Kuzey Kore Griffith, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ülkeye seyahat etme iznini reddetmesine rağmen, Nisan ayında Kuzey Kore‘ye yasadışı yollarla seyahat etmesinin ve “Pyongyang Blockchain ve Kripto Para Birimi Konferansı” nda sunum yapmasının federal bir suç teşkil etmesi sebebiyle Kasım ayında tutuklandı.

Öncelikle kefalet talebi reddedilen Ethereum araştırma bilimcisinin daha sonra ailesinin 1 milyon dolarlık bir tahvil temin etmesi şartıyla kefalet talebi kabul edildi. O dönemde yaptığı açıklamalarda Griffith’in avukatı Brian Klein, vakfın Griffith’i desteklemesine rağmen Griffith’in Ethereum Vakfı’ndaki görevinin askıya alındığını da belirtti.

Çarşamba günkü rapora göre, Griffith henüz serbest bırakılmadı. Rapora göre Griffith, “henüz kefalet koşullarını yerine getirmedi ve hala ortak imzalayanların onayını ve mülklerin teminat olarak gönderilmesini” bekliyor.

Tutuklu kişilerin velayetinden sorumlu olan Adalet Bakanlığı bünyesindeki bir ajans olarak görev yapan Federal Büro, Griffith’in hala tutuklu olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…