Ethereum Ağındaki 5 Milyon Dolarlık Sır Ortaya Çıktı!
Ana Sayfa Altcoin Ethereum Ağındaki 5 Milyon Dolarlık Sır Ortaya Çıktı!
Ethereum - 18/06/2020

Ethereum Ağındaki 5 Milyon Dolarlık Sır Ortaya Çıktı!

Ethereum ağında milyonlarca dolarlık işlem ücreti ödemesi yapan borsa bulundu.

Günlerdir ve neredeyse haftalardır devam eden aramalardan sonra Ethereum ağındaki şüpheli işlem ücretlerini hangi kripto para borsasının ödediği veya ödemek zorunda kaldığı ortaya çıkartıldı. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda önce 2,5 milyon dolarlık bunun devamında ise 2,6 milyon dolarlık iki işlem ücreti ödenmiş ve bunların karşılığında çok düşük miktarlarda ETH transfer edilmişti. 5 Milyon Dolarlık ETH İşlem Ücretinin Sırrı Çözüldü Kripto para sektörü de bu durumun sırrını çözmek için ciddi efor harcadı ve sonuca ulaştı.

Çin merkezli blockchain analiz şirketi Peckshield tarafından 16 Haziran tarihinde yayınlanan verilere göre, bu işlemler Güney Kore merkezli kripto para borsası GoodCycle’a ait. Eşler arası kripto para borsası GoodCycle’ın kendisine yapılan bu şantaja sessiz kalmasının ise çok kritik bir sebebi var. Analistler, “0xcdd6a2b” ile başlayan cüzdan adresinin 5 milyon dolarlık işlem ücretlerinin ödendiği adresle bağlantılı olduğunu tespit etti ve bu sayede GoodCycle borsası bulundu.

Uzmanlara göre borsanın bu şantajı rapor etmemesinin ve kendi adını açıklamamasının sebebi, borsanın da kirli işlere bulaşmış olması. Saldırıya kurban giden ve milyonlarca dolarlık Ethereum kaybeden GoodCycle’ın aslında bir Ponzi yapısı olduğu iddia ediliyor.

PeckShield tarafından yayınlanan tweet’te borsanın bir saldırıya maruz kaldığı, ancak Ponzi yapısı olmasından dolayı bu saldırıya göz yumduğu ve kolluk kuvvetlerine haber vermediği belirtilmekte.  Milyonlarca dolarlık ETH işlem ücreti ödenmesine rağmen sessiz kalınmasının mantıklı bir sebebinin olması ise yatırımcıları şaşırtmayacak gibi gözüküyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…