Ethereum 2.0 Geliştirmeleri Son Hızıyla Sürüyor
Ana Sayfa Altcoin Ethereum 2.0 Geliştirmeleri Son Hızıyla Sürüyor
Ethereum - 24/06/2020

Ethereum 2.0 Geliştirmeleri Son Hızıyla Sürüyor

Ethereum Foundation, ETH 2.0 hakkında önemli bir duyuru yaptı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, tahmini olarak sene sonunda gerçekleştirilecek olan ETH 2.0 hard fork’u için geliştirmeleri sürdürüyor.

Ethereum Foundation tarafından yayınlanan yeni bir blog gönderisinde son güncellemeden bu yana önemli geliştirmeler yapıldığı belirtildi. 23 Haziran tarihinde yayınlanan gönderide yazılı güncellemelerin yanı sıra yeni istemci ekipleri oluşturulduğu, yeni geliştiricilerin ekibe katıldığı ve topluluk üyeleri ile geliştiricilerin oldukça meşgul olduğu vurgulandı.

Ethereum Geliştiricilerinden Olumlu Haber ETH 2.0 güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için son hız çalışıldığını belirten  topluluk üyeleri, yatırımcıların endişelerini de yatıştırmış oldu.

Birçok Ethereum yatırımcısı ETH 2.0’nin zamanında yetişmeyeceğinden endişe etse de topluluk tarafından atılan adımlar bunun aksini gösteriyor. Yeni duyurulan geliştirmeler arasında yeni Solidity para yatırma kontratının uygulanmaya başlanması ve olası hatalar için ödül programının başlatılması da yer alıyor.

Bunların yanı sıra Altona test ağının v0.12 versiyonu da piyasaya sürüldü ve olası hatalara karşı hazırlık yapılıyor. Ethereum normalde Proof-of-Work yani iş ispatı tabanlı bir kripto para birimi iken ETH 2.0 sonrasında Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs modeline geçecek.

Bunun ağdaki madenciliği ortadan kaldırmanın yanı sıra ölçeklenebilirlik sorununu da çözeceği düşünülüyor. Bundan iki hafta önce de ETH 2.0 ana ağına geçiş öncesindeki son aşama olarak bilinen Onyx test ağı piyasaya sürülmüştü.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…