ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini
Analiz Haberleri - 26/02/2020

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

ETH/USD Teknik analizi ve verileri neler gösteriyor?

08:00
26 Şubat 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), geçtiğimiz günlerde başlayan Bitcoin (BTC) düşüşü ile beraber adeta çakıldı. BTC, 8.100 dolar bandına kadar gerilerken, ETH’nin yeniden 240 dolar altına indiği görülüyor. Peki Ethereum teknik analizi tam olarak neler söylüyor?

Ethereum Düşmeye Devam Edebilir

Ethereum aslında 14 Şubat tarihinde rallisine son verdi ve o tarihten beri ya durgun, ya da düşüş sergilemeye başladı. ETH/BTC işlem çiftine bakıldığında 0.0252 SATS ile 0.0226 SATS noktalarında destek seviyeleri bulunduğu görülüyor. Buna ek olarak Ethereum alçalan direnç hattından çıktı ve bu da yükselişin bir süre duraklayacağı anlamına gelmekte.

ETH/USD işlem çiftinin dört saatlik grafiğine bakıldığında ise altın kesişim meydana geldiği görülüyor. Bu normal şartlarda yükseliş olarak yorumlansa da, ETH’nin içinde bulunduğu kanal söz konusu durumun önüne geçebilir. Göreceli güç endeksi de düşüşe meyilli bir seviyeye kadar geriledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ünlü kripto para analistlerinden @skeptic_npxs de yaptığı analizinde ETH grafiğinin mevcut direnç hattından çıkmakta zorluk yaşandığını gösterdiğini belirtti. Analist şu sıralar short pozisyon yani düşüşe yönelik iddiaya girmenin mantıklı olduğunu belirtti.

$ETH / $BTC
Basically something like this. pic.twitter.com/NTDE6UUwm7

— Skeptic (@skeptic_npxs) February 24, 2020

Ethereum’un 250 dolardaki psikolojik destek hattının ve 20 günlük basit hareketli ortalamanın altına inmesi, güçlü bir balina hareketi olmazsa yükselişin kısa vadede çok mümkün olmadığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…