Eski Mt. Gox CEO’su, Kendisine Açılan Davalardan Kaçmaya Çalışıyor
Ana Sayfa Kripto Para Eski Mt. Gox CEO’su, Kendisine Açılan Davalardan Kaçmaya Çalışıyor!
Kripto Para - 10/01/2020

Eski Mt. Gox CEO’su, Kendisine Açılan Davalardan Kaçmaya Çalışıyor!

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsası iken saldırıya uğrayan ve piyasayı altüst edecek miktarda Bitcoin (BTC) kaybı yaşayan Mt. Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles, hala bununla ilgili davalarla boğuşuyor.

Mt. Gox CEO’su Davanın Düşürülmesini İstiyor 2014 yılında kendisine açılan toplu davada bir sonuca varılmadığı gibi, Karpeles şimdi de bunların düşürülmesini talep ediyor. Finance Magnates haber kaynağının aktardığı bir bilgiye göre, Karpeles’in avukatları Illinois bölge mahkemesine giderek duruşmasız yargılama ve devamında kendisine açılan davaların düşürülmesini talep etti. Karpeles avukatları konu hakkında şu açıklamalarda bulundular:

Mt. Gox’un 850.000 Bitcoin’lik kaybı o tarihlerde 450 milyon dolara tekabül etse de, şu an bunun değeri inanılmaz seviyelere ulaştı. Birçok yatırımcı bütün varlığını kaybederken, insanlar sadece borsanın kapılarına değil aynı zamanda mahkemelerin kapılarına da akın etti. Karpeles’in geçtiğimiz yıl bir Japon mahkemesi tarafından yolsuzluk suçu işlediği teyit edilmiş ve kendisine ceza verilmişti.

Birçok yatırımcı ise Karpeles’in borsasından çalınan fonların aktif değerleri ile verilmesini talep ediyor. Aslında bu durum oldukça karmaşık bir yapıya sahip. Bazı yatırımcılar ellerindeki BTC’ler ile yatırım yapabileceklerini ve kazançlarını katlayabileceklerini, bu yüzden daha fazla iade yapılmasını gerektiğini bile vurgulamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…