En Büyük Bitcoin Dolandırıcılık Yapısı Sonunda Çökertildi!
Ana Sayfa Altcoin En Büyük Bitcoin Dolandırıcılık Yapısı Sonunda Çökertildi!
Ethereum - 30/07/2020

En Büyük Bitcoin Dolandırıcılık Yapısı Sonunda Çökertildi!

PlusToken’ın 27 yöneticisi tutuklandı.

PlusToken, belki de tarihteki en büyük Bitcoin dolandırıcılık ve Ponzi yapısı olarak biliniyor. Yatırımcılardan milyarlarca dolarlık Bitcoin, Ethereum ve çeşitli kripto para birimleri aldıkları bilinen dolandırıcıların 27 üst düzey yöneticisinin ise bugün yakalandığı ortaya çıktı.

5,7 Milyar Dolarlık Vurgun Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan Dovey Wan’ın paylaştığı verilere ve polis raporlarına göre, Çin polisi 30 Temmuz tarihinde 27 yöneticiyi resmen yakaladı. Yatırımcıların PlusToken ponzi yapısına kaptırdığı toplam miktarın 5,7 milyar dolardan fazla olduğu iddai ediliyor.

Raporda 27 üst düzey yöneticinin yanı sıra 82 çekirdek üyenin de yakalandığı belirtilmekte. Primitive Ventures kurucu ortaklarından Dovey Wan konu hakkında yaptığı açıklamada yakalananların en üst düzey yöneticiler arasında yer aldığını ve yapının tam anlamıyla çökertildiğini belirtti.

Buna rağmen PlusToken’e ait olduğu düşünülen ve içerisinde yüklü miktarda ETH olan cüzdan olayın yaşanmasının ardından ETH  transferi yapmayı sürdürdü. Bu da  Bitcoin dolandırıcıların arkasında güvenlik için birkaç kişi daha bırakmış olabileceğini gösteriyor.

Bu durumun PlusToken’in Bitcoin satışını etkileyip etkilemeyeceği ise bilinmiyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…