Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Şirketinde Kriz Sürüyor

Bitmain’deki kriz hala devam ediyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan ve iki kurucu ortağının da milyarder olduğu Bitmain’de sular hala tam anlamıyla durulmadı.

Hashkey Hub’ın reklam departmanı sorumlusu Mo Li tarafından konu hakkında yayınlanan bir tweet dizisinde, Jihan Wu’nun hissedarları korkutarak ve tehdit ederek Micree Zhan’ın gücünü azalttığı belirtiliyor.

Resmen sürgün edilen Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan’ın söz konusu Bitcoin madencilik devinde %36 hisseye sahip olduğu biliniyor. Zhan, rakip kurucu ortağın ve en ünlü Bitcoin Cash destekçilerinden birisi olan Jihan Wu’nun, kendisini şirketin yöneticisi olarak atamak için hissedarların üzerine oynadığını belirtti.

Bitmain’de Kavganın Şiddeti Artıyor Zhan tarafından yapılan açıklamaya göre Bitmain’in hissedarları ile bu konu hakkında iddia edildiği gibi hiçbir toplantı yapılmadı. Jihan’ın tam anlamıyla şirketi çalmaya çalıştığı iddia ediliyor ve bu konuda etiğe aykırı hareketlerde bulunmuş olabilir.

Jihan Wu’nun yaptığı bu hamleler sonrasında hapis cezası bile alabileceği ifade ediliyor.Micree Zhan’ın şirkette olmadığı bir an fırsat bilinerek yapılan bu darbe benzeri eylem, yasal mecralarda Wu için ciddi anlamda sıkıntı oluşturabilir.

Zhan, Mayıs ayında bu konuda açtığı davalardan birisini de kazanarak bunun sinyallerini verdi.

Micree Zhan geçtiğimiz günlerde Bitmain’e baskın yaparak kontrolün bir kısmını yeniden ele geçirmeyi ise başarmıştı. Bu olayların nasıl seyredeceği ise merak konusu. Bitcoin madencilik devinin değeri ise her geçen gün daha da azalıyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

XRP fiyatı için sıradaki hedef belli oldu! Tahmininde Yanılmayan Analist

XRP fiyatı son dönemde neredeyse hiç durmadan yükselmeye devam ediyor ve 48 saatlik s…