Dünyaca Ünlü Yazar Taleb: Kripto Para Kullanın!
Ana Sayfa COINTURK Dünyaca Ünlü Yazar Taleb: Kripto Para Kullanın!
COINTURK - Kripto Para - 18/04/2020

Dünyaca Ünlü Yazar Taleb: Kripto Para Kullanın!

Ünlü yazar da kripto para kullanma çağrısında bulundu.

Gelişen ülkeler Koronavirüs salgınının etkilerini hissettirmesinden sonra tek tek oldukça büyük yardım paketleri açıklamaya başladılar. Koronavirüs’ün bütün ekonomiyi durma nokta seviyesine getirmesine karşın alınan bu önlemler ve sınırsız para basma girişimi, hastalık geçtikten sonra çok daha büyük ve yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Ünlü Yazardan Kripto Para Vurgusu Merkez bankalarının devamlı olarak para basması zaten krizin eşiğinde olan küresel ekonominin resesyondan da kötü bir hale girmesine neden olabilir. Siyah Kuğu ve Antikırılganlık gibi ünlü kitapların yazarı dünya çapında tanınan Nassim Nicholas Taleb de bu para basma furyası esnasında insanlara oldukça temel bir tavsiyede bulundu: kripto para birimlerini kullanın. Taleb aslında Bitcoin (BTC) ve kripto paralara verdiği destekle de sektörde oldukça tanınan birisi. Kripto paraları kullanarak insanların itibari paralara kıyasla çok daha rahat sınır ötesi ödeme yapabileceğini belirten Taleb, bundan altı ay önce Lübnan içerisindeki bankalar kapandığında da yine kripto para kullanma tavsiyesinde bulunmuştu.

Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Taleb’in şimdiki yorumu da yine Lübnan merkezli bir olay sonrasında ortaya çıktı. Lübnan merkez bankasının yaptığı hamleler ile hiper-enflasyona davetiye çıkardığını ve Lübnan Lirasının değerini sıfırladığını savunan Taleb, bunun yerine artık insanların kripto para yatırımı yaptığını ve bunu kullanmaları gerektiğini ima etti. Bunun yanı sıra Lübnan’ın ülkedeki vatandaşlara gelen dövizlere el koyacağını açıklaması da bardağı taşıran son damla oldu.

Aslında durum sadece Lübnan’da değil dünyanın dört bir yanında da benzer ilerliyor. Amerikalıların da aldıkları teşvik paketleri il Bitcoin yatırımı yapmaya başladıkları ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…