Dirençlerle ve Desteklerle Bitcoin Bir Kez Daha 7.000’in Üzerinde
Ana Sayfa Bitcoin Dirençlerle ve Desteklerle Bitcoin Bir Kez Daha 7.000’in Üzerinde
Bitcoin - 17/04/2020

Dirençlerle ve Desteklerle Bitcoin Bir Kez Daha 7.000’in Üzerinde

Bitcoin 7.000 doların üzerine çıkmayı başardı ve analistlere göre daha yüksek seviyelerin görülmesini sağlayacak faktörler var.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 7.000 dolarlık sınırı aşmayı bir kez daha başardı ve o zamandan beri 7.000 ile 7.100 dolar arasında düz bir çizgide hareket ediyor. Fiyatın 7.000 doların üstüne çıksa da düz bir çizgide kalması boğaların ve ayıların büyük bir rekabet içinde oldukları şeklinde yorumlanabilir. Öte yandan Bitcoin’in 6.600 dolar seviyesinden gösterdiği hızlı toparlanmanın, güçlü bir direnç seviyesi yaklaştığı için 7.000 doların hemen üzerinde durduğu da ifade ediliyor. Ancak bazı analistlere göre BTC’nin bu seviyeyi rahatlıkla geçmesini sağlayacak birkaç faktör halihazırda piyasada bulunuyor. Örneğin, hash rate’in normal seviyelere dönmesi bu faktörlerden biri olabilir… Bitcoin Rallisi ve 7.000 Dolar Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin %6.78’lik artışla 7.095 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Ancak sabah erken saatlerde Bitcoin’in 7.130 dolar seviyelerine kadar yükseldiğini ve 7.200 dolarlık seviyeyi test ettiğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Bitcoin her ne kadar geçtiğimiz günlerde bir geri çekilme yaşamış olsa da 6.600 doların altına düşmemesi güçlü bir destek seviyesi oluştuğunu da gösteriyor. Analistlere göre bu güçlü direnç seviyesi lider kripto para birimi daha üst seviyelere taşıyabilir. Öte yandan analistlere göre, 7.200 ile 7.500 dolar arasında oluşan yatay direnç seviyesi yakın zamanda aşılabilecek gibi görünüyor. Bu sabah Bitcoin’in 7.200 dolarlık bölgede bir red ile karşılaşması da bunu doğruluyor. Twitter’da “Big Chonis Trading” olarak tanınan analist bahsi geçen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda paylaştığı bir grafik ile “BTC – MA50 günlük grafiğinin ilk gün içi kırılması…üstlerin yakın olması dikkat çekici” ifadelerini kullandı.

Teknik Faktörler MA50 ve yatay direnç boyunca Bitcoin’i yukarı itebilecek birkaç faktör olduğu ifade ediliyor. Twitter’ın bir başka önemli analistlerinden “HornHair” özellikle dokunulmamış bir tedarik bölgesi ve BTC’nin şu anki fiyatının hemen üzerinde bir miktar dinlenme likiditesi olduğunu ifade etti. Analiste göre bu faktörler Bitcoin’i yukarılara taşıyabilir. Ayrıca önümüzdeki birkaç saatlik hareketin de oldukça önemli olduğunu dile getiren analistler bu hareketlerin Bitcoin’in yönünü belirleyebileceğini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…