Kripto Para Raporu Yayımlandı
Ana Sayfa Altcoin Dikkat çeken bir kripto para raporu yayımlandı
KRİPTOPARAHABER - 14/12/2019

Dikkat çeken bir kripto para raporu yayımlandı

Bitcoin ve XRP, 2019’a girerken dünyanın en büyük sanal varlıklarıydı. Ancak Bitcoin, yıl boyunca piyasaya hakim olmaya devam ederken; Ethereum, XRP’yi kripto para çizelgelerinde yenmeyi başardı.

Geçtiğimiz on iki ay boyunca, Bitcoin ve Ethereum, kolektif piyasayı ölçeklendirmeye yardımcı olan iki kripto varlığı olarak üretken bir performans dönemi kaydetti.

Blockchain Capital tarafından yayımlanan bir rapora göre, 2019 senesi, Bitcoin konusunda pazarın önemli seviyelerine tanıklık ederken, Ethereum da güçlü temeller kaydetti. Raporda belirtilen veriler, BTC ve ETH’nin piyasa değerlerinin 2019 yılının 2. yarısında güçlü bir şekilde bastırıldığını öne sürdü. Raporda, iki kripto paranın da genel kazancının pozitif kaldığı belirtildi.

Bu haberin yazıldığı anda, Bitcoin 7255 dolar olarak fiyatlandırılıyor. Kripto paranın değerlemesi bugüne kadar yaklaşık yüzde 95 artarken, Ethereum yüzde 10’un üzerinde bir büyüme kaydetti. Her ne kadar BCH ve Litecoin gibi diğer varlıklar fiyat bakımından ETH’den daha iyi performans gösterseler de piyasa değeri açısından geride kaldılar.

Binance Coin istatistikleri değiştirdi

Ayrıca ilk 10 kripto varlığının toplu olarak 30 Kasım’da toplam pazar hacminin yüzde 76’sını oluşturduğu bildirildi. Öte yandan, ilk 10 kripto para, geçen sene tüm piyasanın sadece yüzde 70’ini oluşturuyordu.

Ancak Binance’in yerel tokeni BNB, 2019’da yüzde 150’den fazla arttı ve bu istatistiğin yeniden yazılmasını sağladı.

Vitalik Buterin liderliğindeki ETH’nin türev piyasası giderek daha fazla ilgi kazanmaya başladı ve akıllı kontratlar arttıkça kazançlı bir yıl ortaya çıktı. Ağdaki aktif adresler, nisan-haziran döneminde hızlı bir şekilde yükseldikten sonra küçük bir düşüş kaydetti.

Teknik açıdan, ETH 2.0’a geçiş planlarından ötürü şirket, kuruluşun önümüzdeki 3-5 yıl boyunca istikrarlı bir değişim yaşayacağını öne sürüyor.

Bitcoin için, hash rate 2019’da şimdiye kadarki en yüksek yükselişini kaydetti. Ağ ayrıca her gün 1 milyar dolardan fazla işlem gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…