Dijital Dolar Fikri Ciddi Ciddi Masada, BTC’ye Etkisi Ne Olur?
Ana Sayfa COINTURK Dijital Dolar Fikri Ciddi Ciddi Masada, BTC’ye Etkisi Ne Olur?
Finans Haberleri - 24/03/2020

Dijital Dolar Fikri Ciddi Ciddi Masada, BTC’ye Etkisi Ne Olur?

Dijital dolar fikri nihayet Amerikan hükümeti tarafından konuşulmaya başlandı. Ancak bu dijital dolar bildiğimiz dijital paralardan olmayabilir.

Newsbtc’nin haberine göre, Satoshi Nakamoto‘nun Bitcoin’i tüm dünyayla tanıştırmasından 11 yıl sonra ABD hükümeti, dijital dolar piyasaya sürülmesinin ciddi ciddi düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Bu durum birçok kişinin Bitcoin’i ve kripto para birimlerini daha yakından tanıması ve benimsemesi anlamına geliyor olabilir… Dijital Dolar Pazartesi günü Bloomberg Law’da yayınlanan bir habere göre, Temsilciler Meclisi Demokratlarının, “dijital doların” depolanacağı bir dijital cüzdan sistemi oluşturmayı ciddi olarak düşündükleri ortaya çıktı. Bu niyet, House Financial Services Committee Başkanı Maxine Waters tarafından Pazartesi günü yayınlanan yasama metninde açıklandı. Bunların yanı sıra paylaşılan metinde “dijital dolar” iki şekilde tanmlanıyor: Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Dijital defter kayıtlarından oluşan bir dolar değeri olarak ifade edilen bir bakiye.Uygun bir finans kurumu tarafından kullanılabilen elektronik bir değer birimi. Öte yandan Amerika, her vatandaşına ekonomik yardım yapacağını açıkladı ve bu da toplamda binlerce doların kişilere ulaştırılması gerekeceği anlamına geliyor. Dolayısıyla dijital dolar fikri bunu kolaylaştırarak herkesin dijital cüzdanına rahatlıkla tanımlanabilecek. Yani dijital dolar fikri gerçek bir kripto para anlayışını yansıtmıyor. Bloomberg ise bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Büyük Federal Rezerv bankaları ve diğer finansal kurumlar, şu anda tarihi ekonomik yardım paketinde görüşülmekte olan doğrudan devlet acil durum ödemeleri için uygun bireylere ve ortak vergi dosyalarına dijital cüzdanlar sağlamak zorunda kalacaklar.

Bitcoin’e Faydası Olur Mu? Bir kripto para birimi analisti olan Nathaniel Whittemore‘a göre, bu hareket Bitcoin‘e yardımcı olabilir. Analist teorisini 4 aşamalı bir teorik süreç şeklinde şu maddelerle açıklıyor: Teşvik ödemeleri için dijital dolar çıkarılır.Yüz milyonlarca Amerikalı ilk dijital cüzdanını alır.Krizin beklenenden daha uzun sürdüğü ve beklenenden daha fazla ekonomik etkiye sahip olduğu varsayılarak, trilyon dolarlık teşvik, doların değer kaybına yol açar.Bitcoin, dolara karşı bir hedge olarak artışa geçer. Bunun yanı sıra ABD’nin aldığı ekonomik önlemler şimdiden Bitcoin üzerinde etkisini göstermeye başladı ve lider kripto para birimi 24 saat içinde %10’un üzerinde artış sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…