Ana Sayfa Kripto Para Dibi Gören HEX Çıkış Arıyor
Kripto Para - 22/12/2019

Dibi Gören HEX Çıkış Arıyor

Son zamanlarda dolandırıcılık iddialarıyla gündeme gelen HEX, yatırımcıların yeni bir yöntemle paralarını ikiye katlayabileceklerini iddia ederek daha fazla kişiyi çekmeye çalışıyor. HEX/BTC işlem çiftinde mümkün olan en düşük tekliflerle ciddi kazançlar vaat eden HEX yönetimi, dibi görmüş durumda.

HEX bu ayın başlarında kripto para sektörüne oldukça hızlı bir giriş yaptı ve birçok analist tarafından Ponzi ve scam olmakla suçlandı. Dünyaca ünlü ekonomist Alex Krüger daha önceki açıklamalarında HEX’in ”saçma” bir proje olduğunu ifade edip yatırım yapanları da sert bir şekilde eleştirmişti. Proje birçok ponzide olduğu gibi kısa sürede inanması güç bir yatırım getirisi vaat ediyor ve projenin arkasındaki isim de Richard Heart olarak biliniyor.

”Bu Kadarı da Olmaz” Dedirtti! HEX’in resmi Twitter hesabı tarafından yayınlanan son açıklamada, yatırımcılara “yeni ve ilginç bir yöntemden” söz edildi.

HEX yatırımcılarının, HEX/BTC işlem çiftinde 1 veya 2 satoshi gibi oldukça düşük miktarlarda piyasa emri vererek ”%50 ila %100 arasında” kazanç elde edebileceğini belirten proje yetkilileri, bazılarının ”%800” gelir bile elde edebildiğini vurguladı.

Kripto para sektöründe bugüne kadar çok fazla pump ve dump yöntemi uygulayan proje görülse de takipçileri ile bunu resmi Twitter hesabından paylaşan bu proje, bir ilke imza atmış olabilir.

Resmi Pump and Dump Değerinde yüzde 90’ın üzerinde düşüş yaşayan ve piyasaya girmesi ile batması neredeyse aynı zamana denk gelen HEX, bu gelişmeden sonra sadece değerini arttırmaya odaklandı. Geçtiğimiz hafta kullanıcıları tekrardan “ikna etmeye” çalışan proje yetkilileri, ”İlk başta harcadığınızın yüzde 10 daha fazlasını harcayarak zulanızı iki katına çıkartabilirsiniz” ifadesi ile yaşadığı sert düşüşe rağmen insanlara daha fazla HEX aldırmaya çalıştı.

HEX, kripto para sektörünün genelinde artık büyük bir “şöhrete” kavuşsa da ne yazık ki ciddi miktarda kişinin parasını bu sahtekarlığa kaptırdığını ve hala kaptırmakta olduğunu unutmamak gerekiyor. Özellikle HEX’e para kaptıranlar ve daha sonra yüzde 90 değer kaybını gözlemleyenler projeye karşı harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde HEX’in dolandırıcılığını gözler önüne sermek ve daha çok kişiye anlatmak için bir internet sitesi bile hayata geçirildi.

Richard Heart’ın HEX projesi ile nasıl bir sona gittiği bilinmese de kendisinin kripto para sektöründeki ününün tamamen mahvolduğunu söylemek mümkün. HEX’e karşı finans yetkilileri tarafından yakın zamanda resmi bir kovuşturma başlatılması bekleniyor.

Roger Ver HEX’in Tarafını Mı Tutuyor? Roger Ver tarafından desteklenen kripto borsasının geçtiğimiz hafta HEX’i listelemeye karar vermesi de kripto para sektöründe büyük bir yankı uyandırmış, sektörün ileri gelenleri Ver’i sert bir dille eleştirmişti.

Ver buna ek olarak Richard Heart ile katıldığı yayında da proje hakkında önemli açıklamalarda bulunup, HEX’e yardım etmekle suçlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…