sikayetkripto
Bu Altcoin Amerikan GSM Devi T-Mobile ile Anlaştı: Fiyatında Sıçrama Yaşanıyor!
Bu Altcoin Amerikan GSM Devi T-Mobile ile Anlaştı: Fiyatında Sıçrama Yaşanıyor!

Dev Kripto Para Borsasından FTX Açıklaması: ”Etkilenmedik!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Kraken, Alameda Research’ın durumundan etkilenmediğini ve zor durumdaki borsa FTX‘in yerel tokeni olan yaklaşık 9.000 FTT‘yi elinde tuttuğunu açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, “FTT tokenini spot veya vadeli işlem borsalarımızda listelemedik ve Kraken son FTX haberlerinden herhangi bir şekilde etkilenmedi” denildi.

Kripto Para Borsası Kraken FTT Tokenlerini Elinde Tutuyor

Açıklama, FTX’in sarsıcı çöküşünden hangi şirketlerin etkilenebileceğine dair yoğun spekülasyonların ortasında geldi. Şirketler borsada borç vererek ya da öz sermaye yatırımları yoluyla işlem yapıyorlardı.

8 Kasım’da FTX, rakibi Binance tarafından satın alınmayı kabul ettiğini açıkladı. Ancak dün, Binance’in FTX’in mali tablolarını incelemesinin ardından bu satın alma kararından vazgeçildi.

Sad day. Tried, but 😭

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 9, 2022

Bununla ilgili Binance CEO’su CZ bir tweet attı. CZ tweetinde kötü bir gün denedim ama olmadı ifadelerini kullandı. Binance’ın satın alma kararından vazgeçmesinin ardından FTX borsası için işler iyice kötüye gitmeye başladı.

Bloomberg’in haberine göre FTX yatırımcıları, kripto para borsasının nakit akışı sağlamaması halinde iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalabileceği konusunda uyarıldı.

Bir dizi kripto para kuruluşu ve diğer şirketler son 24 saat içinde FTX’e olan bağlılıkları ya da bağlılıkları konusunda açıklamalarda bulundu.

Sequoia Capital, iki fonunda FTX’e yaptığı 213.5 milyon dolarlık hisse senedi yatırımının artık fiilen değersiz olduğunu söyledi.

Tüm bu olumsuz haberler nedeniyle Bitcoin (BTC) %10’a yakın değer kaybederek bu yazının yazıldığı sıralarda 16.500 dolar seviylerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!