Coronavirüs, Coinbase Kripto Para Borsasını da Vurdu!
Ana Sayfa COINTURK Coronavirüs, Coinbase Kripto Para Borsasını da Vurdu!
Finans Haberleri - 04/03/2020

Coronavirüs, Coinbase Kripto Para Borsasını da Vurdu!

Coinbase ve Messari, Coronavirüs’e karşı önlem aldı.

Coronavirüs bütün dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, bir darbe de kripto para sektörüne ve borsalarına geldi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, Coronavirüs yüzünden ofisini neredeyse devre dışı bıraktı. Coinbase, Coronavirüs Önlemi Aldı Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter’dan dün yaptığı bir açıklamasında artık firmanın çalışanları ofisten değil de direkt olarak evlerden çalışmaya teşvik edeceğini belirtti. Buna ek olarak önde gelen kripto para araştırma firmalarından Messari‘nin CEO’su Ryan Selkis de açıklamada bulundu. Selkis, Brian Armstrong’a benzer bir açıklama yaparak, şirketin bundan sonra önümüzdeki birkaç ay boyunca uzaktan çalışma metodunu benimseyeceğini ifade etti.

Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Coinbase’in detaylı planı daha sonra Armstrong tarafından paylaşıldı. Coinbase, COVID-19 adıyla da bilinen Coronavirüs’ün özellikle San Francisco bölgesinde yani borsanın merkezinin olduğu bölgede de görülmesi sonrasında böyle bir adım atıldığını açıkladı. Coinbase, çalışanlarına seyahati minimum seviyeye indirme ve uluslararası seyahatlerden kaçınma uyarısında bulundu.

Çin, Hong Kong, Japonya, İtalya ve Güney Kore’ye yönelik iş seyahatleri de direkt olarak borsa tarafından yasaklandı. Borsanın açıklamasında seyahat kısıtlaması veya evden çalışma virüse çözüm olmasa da, bunun yayılmayı yavaşlatacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…