CoinMarketCap Yeni Kripto Para Sıralamasını Duyurdu
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri CoinMarketCap Yeni Kripto Para Sıralamasını Duyurdu

CoinMarketCap Yeni Kripto Para Sıralamasını Duyurdu

CMC, kripto para birimleri için de ağ trafiği sistemine geçiş yapıyor.

Dünyanın en popüler kripto para  sıralama ve derecelendirme sitelerinden birisi olan CoinMarketCap, geçtiğimiz günlerde kripto para işlem çiftleri için yeni bir sıralama yöntemi belirlediğini açıkladı. CMC üzerinde listelenen binlerce kripto para birimi hacim, likidite ve internet sitesi trafiğine göre sıralandırılacak. CMC, bir kripto para biriminin daha üst sıralara yükselmesi için üç unsurda da yükseliş elde etmesi gerektiğini belirtti. Yeni sıralama algoritmasının emir defteri derinliği veya kullanıcı tabanı gibi birçok mevcut veri incelenerek ve makine öğreniminden yardım alarak oluşturulduğu belirtildi.

Binance ve CMC Ortaklığı Tepki Çekmişti CMC aslında bundan kısa süre önce kripto para borsaları için de benzer bir değişime imza atmış ve borsaların bundan sonra ağ trafiğine göre sıralanacağını belirtmişti. Bu olay tam da Binance tarafından satın alınmasından sonra gerçekleştirildiği için şüphe doğurdu ve çok fazla eleştiri aldı. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Binance’in CMC’yi satın almasından sonra getirilen yeni sıralama yönteminde ilginç bir şekilde birincinin Binance olarak gösterilmesi de şüphelerin haklı olduğunu gösteriyor. Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarının yani Binance’in en büyük rakiplerinin yeni sıralamada alt sıralara yerleşmesi, hem Huobi hem de OKEx kripto para borsası yetkililerinin tepkisini çekti.

Yine de CMC’nin hala bu sistemi değiştirmemesi ve şimdi de kripto para birimleri için de benzer bir sisteme geçiş yapması, firmanın bu yanlıştan dönmeyeceğini gösteriyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…