CoinMarketCap CEO’su Neden Anonim Kalmayı Tercih Ediyor?
Ana Sayfa COINTURK CoinMarketCap CEO’su Neden Anonim Kalmayı Tercih Ediyor?
COINTURK - 29/02/2020

CoinMarketCap CEO’su Neden Anonim Kalmayı Tercih Ediyor?

En büyük kripto veri sitelerinden CoinMarketCap’in CEO’su kendini göstermemeyi ve gizli kalmayı tercih ediyor…

Kripto veri sitesi CoinMarketCap Twitter üzerinden yaptığı bir canlı yayın ile Ask Me Anything (Bana Bir Şey Sor) etkinliği düzenledi. Bu canlı yayının konuğu CoinMarketCap CEO’su Brandon Chez idi. Ancak Chez canlı yayında görünmek yerine yalnızca sesli olarak programa katıldı. Bir kullanıcı Chez’e neden kendisini göstermediğini, bunun bir gizlilik amacıyla mı yapıldığını sorduğunda CEO, “Gizliliğime değer veriyorum, ancak gelecekte daha canlı bir biçimde sizin karşınızda olmayı denemeye tamamen karşı değilim.” sözleriyle yanıt verdi. Chez’in Gizlilik Anlayışı Chez’in kendisini göstermek istememesi aslında yeni bir olgu değil. CEO, uzun zamandır anonimliğini koruyan ve gizliliğine önem veren biri olarak tanınıyor. AMA etkinliği da tam olarak bu doğrultuda gerçekleşti ve Chez çizgisini bozmamış oldu.

Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli sitelerde Chez’in resmi ya da profili olduğu iddia edilen resimler fotoğraflar paylaşılmış olsa da hiçbiri gerçekten Chez’i yansıtmıyor. Ayrıca Chez Cointelegraph’ın yapmış olduğu kripto para ve Blockchain ekosistemindeki en etkili 100 kişi sıralamasında 25. sırada yer alıyor. CEO Kullanıcıların Sorularını Yanıtladı CoinMarketCap’in kripto para piyasası için oldukça önemli bir veri sitesi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Dolayısıyla böyle bir sitenin siber saldırılarla karşılaşması da çok şaşırtıcı olmaz. Ancak Chez bu gibi olaylarla sık karşılaşmadıklarını ve siber saldırı yüzünden zor durumda kalmadıklarını ifade ediyor. CEO konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor:

CoinMarketCap ilk günlerde birkaç kez DDoS saldırısıyla karşılaştı. Ama asla hack’lenmediğimizi söylemekten mutluluk duyuyorum.

Bunun yanı sıra bir kullanıcı,  2019’da ortaya çıkan araştırma verilerinin bir sonucu olan sahte borsa hacimleri konusunu da gündeme getirdi. Chez, “Borsalardaki etkinliğin daha doğru bir resmini vermek için yeni bir metrik yayınladık.” açıklamasını yaptı. Öte yandan Chez, Bitcoin 2013 yılında 1 dolara ulaştığında BTC ile ilgili karşılaştığı bir makale sonrasında Bitcoin ekosistemine dahil olduğunu ve hala kripto yatırımının bulunduğunu dile getirdi. Tüm bunların yanında AMA etkinlikleri kripto para dünyasında oldukça popüler. Örneğin Binance CEO’su Changpeng Zhao da zaman zaman çeşitli AMA etkinliklerine katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …