Ana Sayfa Rehber Coinbitclip Virüsü Nasıl Temizlenir ?
Rehber - 13/01/2020

Coinbitclip Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Bitcoinin her geçen gün değerlenmesi ve kullanımı arttıkça hacker ve dolandırıcılarada gün doğuyor diyebilirim. Başımız Cryptolocker virüsleriyle dertteyken birde cebimizdeki 3-5 kuruşluk bitcoinlere göz diken Coinbitclip virüsüyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Trojen olan bu meret şu mantıkla çalışmakta. Siz birisine bitcoin göndermek istediğinizde bilgisayarınızda kayıtlı olan adresi yada net ortamından size gönderilen bitcoin adresini alıp kopyalarsınız ve bunu btc göndereceğiniz sisteme girip gerekli alana yapıştırırsınız,miktarı yazar gönderirsiniz. İşte trojen tam burda devreye giriyor ve siz adresi yapıştırdığınızda adres biranda değişiyor ve trojen sahibinin adresi oluveriyor. Adres zaten uzun siz bunu aklınızda tutmadığınız için ve direk kopyala yapıştır yaptığınız için farkına bile varmıyorsunuz. Siz gönderdim diye bekliyorsunuz karşı taraf param gelecek diye bekliyor.

İşte bu illete Symantec firması bir nebze olsun çare oluyor. Gerekli açıklamaları BURADA yapmış. Trojenin tanımını ve çözüm yolunu sunmuş.

Norton Power Eraser yandaki linkten indireceğiniz eraser ile sisteminizi temizleyebiliyorsunuz. %100 bir çözüm olmamakla birlikte sisteminizi tarattıktan sonra bilgisayarınıza güzel bir format atmanızı öneririm.

Kendi taramamdan bir örnek http://prntscr.com/eklzia

Virüssüz ve bol kazançlı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin ve Kripto Paralarda Alış-Satış Tüyoları

Bitcoin ve altcoin’ler için al-sat tüyolarını sizlerle paylaşıyoruz… İlk yayın…