Coinbase Koronavirüs İle İlgili Planını Açıkladı
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Coinbase Koronavirüs İle İlgili Planını Açıkladı
Borsa Haberleri - 27/02/2020

Coinbase Koronavirüs İle İlgili Planını Açıkladı

Koronavirüs kripto para borsalarını da etkiliyor. Bu konudaki önlemleri açıklayan ilk borsa Coinbase oldu.

Her geçen gün COVID-19 virüsü yani koronavirüs tehdidi nedeniyle Asya’da yaşanan seyahat aksaklıkları ve sosyal durumla ilgili yeni olaylar ortaya çıkıyor. Haliyle kripto para birimleri ve geleneksel piyasalar da bu durumda etkileniyor. Bitcoin, İtalya’da virüsün ortaya çıkması sebebiyle %3 değer kaybetti. Dolayısyla virüsün yayılmasının daha da kötü hal gelmesi sebebiyle kripto para borsaları da daha kötü senaryolara hazırlanıyor Coinbase ve Koronavirüs Önlemi CEO Brian Armstrong tarafından halka açık olarak paylaşılan bir belgeye göre Coinbase, COVID-19’a yönelik dört katmanlı bir yükseltmeye hazırlanıyor. Planın her aşaması, karantinalar ya da etkilenen insan sayısına göre işleme alınacak. Açıklamalara göre etkilenen kişi sayısı 100’ün üzerine çıktığında Faz 1 işleme alınacak.

Coinbase’in planı, ofislerini temizleme sıklığını artırmak ve “ofis ziyaretçilerini yalnızca temel personelle sınırlamak” gibi küçük önlemler içeriyor. Bunun yanında çalışanlara evden çalışma seçeneği de sunuluyor. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. İkinci aşama, Faz 1’dekine benzer şekilde 1000 vaka olduğunda veya hükümetin dayattığı bir karantina biçimi geçerli olduğunda uygulanacak. Coinbase’in bu önlemi, tüm ziyaretçilerin ofislere girmesinin engellenmesini ve ofislerde verilen yemeklerin sonlandırılmasını içeriyor.

Öte yandan üçüncü aşama bir feragatname ile geliyor: “Muhafaza başarısız olursa zorlu bir süreç başlayacak”.Örneğin, Coinbase çalışanlarının evden çalışması gerekecek ve ofislerde temizlik ve yiyecek için faydalanılan üçüncü taraf hizmetleri büyük olasılıkla süresiz olarak kullanılamayacak. Dolayısıyla aslında ofisler kapalı olacak. Bu Önlemler Nerede Uygulanacak? Kripto borsasının ABD, Japonya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta ofisleri var. Şu anda Japonya’daki ofisler için bir Faz 1 önlemleri kullanılıyor.

Belgenin yayınlandığı tarihte Coinbase, çalışanları için Çin, Hong Kong, İtalya, Japonya ve Güney Kore’ye iş seyahatini kısıtladı. Bu önlemlere rağmen Armstrong, “çoğu çalışan için COVID-2019 koronavirüs riski düşük” olduğundan önlemlerin Faz 1 seviyesinde tutulduğunu ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…