Ana Sayfa Altcoin CFTC Başkanı, Ethereum 2.0 Konusunda Sert Bir Uyarıda Bulundu!
Ethereum - 24/12/2019

CFTC Başkanı, Ethereum 2.0 Konusunda Sert Bir Uyarıda Bulundu!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) yeni başkanı Heath Tarbert, Ethereum‘un (ETH) önemli gelişmesi Ethereum 2.0 hakkında açıklamalarda bulundu ve Ethereum geliştiricilerini uyardı.

Önümüzdeki dönemde proof-of-stake mekanizmasına geçmeyi planlayan Ethereum geliştiricileri, bu protokolü destekleyen ETH token’lerini piyasaya sürecek. Tarbert de söz konusu token’lerin CFTC tarafından konulan regülasyonları ihlal edebileceğini ve Ethereum’un bu durumda menkul kıymet bile ilan edilebileceğini vurguladı. Tarbert geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamasında Ethereum’un mevcut haliyle bir menkul kıymet olmadığını ve emtia olarak sınıflandırılıp vadeli işlem sözleşmesi piyasaya sürebileceğini bile belirtse de, yeni gelişmeden memnun değil gibi gözükmekte.

ABD Kripto Para Regülasyonunda Lider Olmalı Tarbert dün katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmasında kripto para birimleri için parlak bir gelecek gördüğünü ifade etti ve Amerika’nın kripto para regülasyonları konusunda liderliği üstlenmesinin elzem olduğunu vurguladı: Aslında regülasyonlar sadece Ethereum için değil, bütün kripto para sektörü için bir risk teşkil etmekte. Çin Başkanı Xi Jinping’in geçtiğimiz ay yaptığı blockchain açıklamaları Asya’nın önde gelen ekonomisinin kripto para sektörüne de gireceğinin düşünülmesine yol açtı. ABD’li birçok yönetici kripto para regülasyonları konusunda hızlı davranılması gerektiğini belirtse de, henüz herhangi bir gelişme görülmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…