Bu Kripto Para Saatler İçinde %118 Arttı ve Artış Devam Ediyor!
Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri Bu Kripto Para Saatler İçinde %118 Arttı ve Artış Devam Ediyor!
Finans Haberleri - 6 gün önce

Bu Kripto Para Saatler İçinde %118 Arttı ve Artış Devam Ediyor!

ICO’sundan 3 yıl sonra büyük borsalarda listelenmeye başlayan token büyük yükseldi.

ICO’sunun üzerinden üç yıl geçtikten sonra büyük kripto para borsalarında işlem görmeye başlayan Filecoin (FIL) uzun bir süre sonra yatırımcısının yüzünü güldürmüş oldu.

Borsa Listelenmeleri ve Fiyat Artışı Filecoin’in birkaç büyük borsada arka arkaya listelenmesinin ardından FIL fiyatı adeta uçuşa geçti ve yükseliş devam ediyor gibi görünüyor. Ancak yatırımcıların hem Filecoin hem Polkadot’ta (DOT) yaşanan artışların ardından bir altcoin sezonunun başladığını düşünmesi çok da doğru olmayabilir ve bazı hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Öte yandan dün FTX, Binance ve Gemini gibi büyük kripto para borsaları FIL’i listeleyeceklerini duyurdu. Sonuç olarak, token, sınırlı likidite ve arzın bir kombinasyonu nedeniyle platformlar arasında önemli ölçüde farklı fiyatlar gördü.

Buna ek olarak FTX listelenmesinin ardından saatler içinde işlem hacmi 150 milyon dolara ulaşan FIL ile ilgili FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “FIL şu ana kadar yaklaşık 150 milyon dolarlık işlem gördü. Hacmin yaklaşık %60’ı FTX’te! Yaklaşık 30 dolardan başladı ve FTX’te 80 dolar kadar yükseldi.” sözlerini kullandı.

CEO’nun açıklamalarına göre FIL bazı borsalarda 200 dolara kadar çıkarken bazı borsalarda 40 dolar ile 80 dolar arasında kaldı. Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 24 saat içinde %118’lik artış sergileyen Filecoin 63,97 dolardan işlem görüyor.

Dördüncü Çeyrek Sıkıcı Mı Geçecek?

Tarihsel olarak bakıldığında genel itibari ile dördüncü çeyreklerin kripto para birimleri için “sıkıcı” geçtiğine şahit oluyoruz. Örneğin 2018 ve 2019 yıllarında dördüncü çeyreklerde Bitcoin (BTC) düşüşler yaşamıştı. Ancak bu noktada Bitcoin’in rekor kırdığı dönemin 2017’nin dördüncü çeyreği olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Bunun yanında tarihsel ve teknik verileri değerlendiren analistler 2020’nin dördüncü çeyreğinin uzun bir konsolidasyon süreci olarak geçeceğini düşünüyor.

Ayrıca Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de son zamanlarda arttığı görülüyor. 21 Eylül’den bu yana Bitcoin hakimiyet endeksi% 58.28’den% 58.6’ya yükseldi. Dolayısıyla analistler bir altcoin sezonunun yakın zamanda başlamayacağını ve hatta Bitcoin ralliye başlarsa bu sürenin daha da uzayacağını düşünüyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) 13.000 Doları Gördü! Ralli Nerede Bitecek?

Bitcoin fiyatının yükselişi nerede duracak? İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin 2…