Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyebilecek 3 Gelişme!
Ana Sayfa Kripto Para Analiz Haberleri Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyebilecek 3 Gelişme!
Bitcoin - 25/08/2020

Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyebilecek 3 Gelişme!

Bitcoin volatilitesi bu hafta artacak mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz haftayı oldukça kötü ve 11.500 dolar seviyelerinde kapatsa da bu haftanın başlangıcı ile beraber hafif bir yükseliş yakaladı.

BTC/USD işlem çiftinin an itibariyle 11.781 dolardan işlem görüyor olması günün başından beri yaklaşık 250 dolarlık artış yaşandığını gösteriyor.

Bunun yanı sıra Ethereum %4, XRP %2,39 ve Litecoin %5,80 artış elde etti. Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün sebebi tam olarak bilinmese de bu haftanın başında görülen artışın sebebi önümüzdeki günlerde gerçekleşecek birkaç önemli olay olabilir.

Peki bu hafta

Bitcoin fiyatını ve dolayısıyla altcoin’lerin gidişatını etkileyecek gelişmeler neler? Bitcoin Yatırımcıları İçin Kritik Hafta Aslında şu an için bütün gözler Perşembe günü gerçekleşecek olan Jackson Hole sempozyumunda.

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın da konuşma yapacağı sempozyum, sadece Bitcoin yatırımcıları için değil neredeyse bütün finans ekosistemi için kritik. Yıllık Ekonomi Politikası Sempozyumu her  yıl olduğu gibi bu yıl da birçok varlığın fiyatında volatiliteye yol açacaktır.

İkinci gelişme ise Bitcoin ağ zorluğu gibi gözüküyor. BTC.com verilerine göre ağ zorluğu bugün %3,6 artarak yeni bir rekor kırdı ve 18,17 trilyon seviyesine ulaştı.

Ağ zorluğunun artması yakında madencilik konusunda bir düşüş görülebileceğine işaret ediyor Üçüncü gelişme ise 730 milyon dolarında Bitcoin opsiyon kontratının süresinin bitmek üzere olması gibi gözüküyor. 62.000 BTC değerindeki kontratların süresi bitecek ve 28 Ağustos tarihi bu yönüyle piyasaya yön verebilecek etkiye sahip.

Eğer 62.000 BTC’nin arkasındaki yatırımcılar yeni BTC alımı yaparsa, fiyat yukarı yönlü hareketlenebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …