sikayetkripto
Bu Altcoinde “Rugpull” Alarmı: Geliştiriciler Kaçtı, Değeri Sıfırlandı!
Bu Altcoinde “Rugpull” Alarmı: Geliştiriciler Kaçtı, Değeri Sıfırlandı!

Bu Altcoinde “Rugpull” Alarmı: Geliştiriciler Kaçtı, Değeri Sıfırlandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenlik firması PeckShield’e göre, işletmelere Blockchain hizmetleri sağladığını iddia eden bir ağ olan Corner’ın yerel altcoini CornerChain (CNR), kullanıcılarını “rugpull” yöntemiyle dolandırdı.

CornerChain (CNR) Altcoin Fiyatı Neredeyse Sıfıra İndi

6 Eylül tarihinde 0.27 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan altcoin, bu seviyeden %99.5 değer kaybederek fiilen sıfırlandı.

Binance Smart Chain ağı üzerinde inşa edilmiş olan kripto para, düşüş yaşamadan önce dip seviyesinden %149.000’den fazla değer kazanmıştı.

#PeckShieldAlert PeckShield has detected Cornerchain $CNR has dropped 99.5%. https://t.co/DzI5qJO5bU
The contract is created by @neotericfinance pic.twitter.com/xomGJmvrdw

— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) September 6, 2022

Cornerchain, popüler bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olan ve BNB zinciri üzerinde BEP-20 token takaslarına izin veren PancakeSwap (V2) üzerinde işlem görüyor.

Pancakeswap V2, BNB zinciri ekosistemindeki en büyük borsa ve pazar payı açısından en büyük DEX’lerden biri. Kullanıcılar, borsanın otomatik piyasa yapıcı (AMM) mimarisi sayesinde bir likidite havuzuna dayalı işlem yapabilmektedir.

CNR altcoin fiyatındaki sıradışı hareketleri gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Cornerchain’in Twitter hesabına bakıldığında, 24 Ağustos’ta yayınlanan BSC sözleşme adresi dışında, çoğu tweetin silindiği silik bir hesap görülüyor. Twitter’daki yanıtlara bakıldığında çoğu kullanıcının CNR tokenlarını satamamaktan şikâyetçi olduğu görülüyor.

Rugpull dolandırıcılık yöntemlerinde kötü niyetli kişiler, bir altcoini programlarken bazı yatırımcıların bu tokeni satmasını engellemek üzere kodlar yazabiliyor. Bu tür satış engelleri, bir projenin dolandırıcılık özellikleri taşıdığına işaret ediyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Avustralyalı CEO, Kripto Para Dolandırıcılık Verilerine Dair Açıklama Yaptı!

Rugpull, bir projenin fonlarla birlikte ortadan kaybolmadan önce tokenini pump’layarak yatırımcıları değersiz bir varlıkla ortada bırakmasıyla gerçekleşen bir tür kripto para dolandırıcılığıdır.

Rugpull dolandırıcılıkları, sahte geliştiricilerin yeni tokenler oluşturduktan sonra bunların fiyatını şişirip ve daha sonra değeri sıfırlanana kadar satış yapmasıyla gerçekleşir.

Bir tür DeFi güvenlik açığı olan rugpull dolandırıcılıkları, kripto sektöründe en fazla kullanılan kötü niyetli işlemlerin başında geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!