BTC’nin Hareketini Belirleyecek Kritik Seviyeler
Ana Sayfa Bitcoin BTC’nin Hareketini Belirleyecek Kritik Seviyeler
Bitcoin - 20/06/2020

BTC’nin Hareketini Belirleyecek Kritik Seviyeler

Josh Rager Bitcoin’in bir sonraki hamlesini belirleyecek kritik seviyeleri açıkladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç haftadır 9.000 dolarlık bölgenin ortasında bir konsolidasyon sürecine girmiş durumda. Bu süreç içinde hem aşağı hem yukarı yönlü fiyat hareketleri oldu. Ancak iki yönde de sert reddetmelerle karşılaşıldı.

Bitcoin’in (BTC) tarihsel fiyat hareketlerine bakıldığında defalarca konsolidasyon aşamasına girdiğini ve bu aşamaların eninde sonunda uzun vadeli fiyat hareketinin hangi yöne olacağını belirlediği görülüyor. Bu Sefer Ne Olacak?

Analistler bu sefer de Bitcoin için aynı ihtimalin olduğunu ifade ediyor. Hatta yatırımcılar önümüzdeki günlerde bu konsolidasyon sürecinin bozulacağına yönelik grafikler de paylaşıyor. Durumun böyle olduğu varsayılarak izlenmesi gereken birkaç kritik seviye var gibi görünüyor.

Çünkü bunlardan hangisi önce kırılırsa önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin’in önümüzdeki günlerde izleyeceği trend konusunda fikir verebilir. Bunların yanında BTC’nin mevcut uzun süreli konsolidasyon aşaması ilk olarak Mayıs ayının başında başladı.

Bu dönemde BTC 10.000 doların üzerine çıkmış ve ardından so zamanlarda olduğu gibi reddetme ile karşılaşmıştı. Daha sonra Bitcoin 8.000 ile 10.000 dolarlık bölge arasında hareket etmeye başladı. Bu hareketlerin hala devam ettiğini ancak daha çok 9.000 dolar ile 10.000 dolar bandında seyrettiğini ifade edebiliriz.

Bu durumun uzun zamandır devam ediyor olması sebebiyle de artık analistler aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılma bekliyor. Analistlerin açıklamalarına göre kripto para biriminin şu anda yakalandığı bir üçgen deseni var, bu da BTC’nin yakında volatilitede büyük bir artış göreceğini gösteriyor.

Yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen volatilite artışı Bitcoin’in konsolidasyon sürecini sonlandırabilir. Piyasanın popüler analistlerinden “Kaleo”nun paylaştığı bir grafiğe göre, Bitcoin yakın zamanda yukarıda belirtilen üçgenin zirvesine çıkmaya hazırlanıyor.

Kritik Seviyeler Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki aylarda Bitcoin’in kaderini belirleyebilecek birkaç seviye var. Önde gelen analistlerden Josh Rager takip ettiği ve kilit öneme sahip olduğunu düşündüğü bazı seviyeleri paylaştı. Rager konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

BTC: Aşağıdaki zaman dilimlerinde fiyatın sıkıştığı görülecek ve bu da önümüzdeki 12 saat içinde volatiliteye yol açacaktır. Bitcoin’in yukarı yönlü bir seyir izlemesi için 9550 doları geri alması gerekiyor.

Geri çekilme ise 9250 dolar ve sonrasında muhtemelen daha düşük olacak. Bu izlenmesi gereken güncel aralık.

Kritik fiyat seviyelerinin yanı sıra son zamanlarda Bitocin balinalarının gözle görülür şekilde arttığını da görüyoruz ve bunun da bir fiyat artışını tetikleyebileceği ifade ediliyor. Ancak bazı isimler de balinaların amacının fiyat manipülasyonundan çok daha fazlası olduğunu düşünüyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …