BTC’nin Düşüşü Bile Faydalı Olabilir Mi?
Ana Sayfa Bitcoin BTC’nin Düşüşü Bile Faydalı Olabilir Mi?
Bitcoin - 04/07/2020

BTC’nin Düşüşü Bile Faydalı Olabilir Mi?

Ünlü yatırımcı Josh Rager’a göre Bitcoin’in düşüş göstermesi bile yatırımcılar için faydalı olacak.

Ünlü bir kripto para yatırımcısı olan Josh Rager Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin fiyatının şu anki konumunda hangi yolu seçerse seçsin her ikisinin de BTC topluluğu için faydalı olacağını dile getirdi.

Her Türlü Faydalı Rager’ın yaptığı açıklamalara göre Bitcoin bundan sonra düşüşe de geçse yükseliş eğilimi de gösterse her ikisi de piyasa katılımcılarının yararına olacak.

Dolayısıyla yatırımcının açıklamalarına göre, Bitcoin 10.000 doların üzerine çıksa ve bir süre orada kalsa ya da mevcut 9.000 dolar seviyesinin altına düşse de her ikisi faydalı olacak. Rager’a göre, Bitcoin’in yükseliş göstermesi bariz nedenlerden dolayı iyi olacak.

Ancak fiyat bir düşüş trendine girerse de bu sefer yatırımcılar daha düşük fiyattan satın alma ve BTC 10.000 doların üzerine çıkmadan önce daha fazla yatırım yapma imkanı bulacak.

Bunların yanında Rager, BTC çok likit ve volatil bir varlık olduğu için lider kripto para biriminin bir süre daha 10.000 doların altın kalabileceğine dikkat çekiyor. Ancak yatırımcı, Bitcoin’in 10.000 doların üzerin çıkması halinde de bir düşüşün uzakta kalacağını da ifade ediyor.

Düşüş Senaryosu Rager’ın yanı sıra önemli analist Michael van de Poppe Bitcoin’in bir aralıkta sıkıştığına dikkat çekti. Analiste göre eğer Bitcoin 8.800-8.600 dolarlık seviyelerin altına inerse bu kripto para biriminin daha da düşmesine sebep olacak ve 6.000 dolara kadar geri çekilmenin kapıları açılacak.

Bununla birlikte analist 9.300 dolarlık direncin kırılması ile bir rallinin başlayabileceğini de ifade ediyor. Dolayısıyla Bitcoin fiyatı ile ilgili net bir tahmin yapmadan önce Bitcoin’in aşağı ya da yukarı yönlü bir hamle yapması gerekiyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…