Bloomberg’den Pozitif Bitcoin Tahmini: 28.000 Dolar
Ana Sayfa Bitcoin Bloomberg’den Pozitif Bitcoin Tahmini: 28.000 Dolar
Bitcoin - 05/06/2020

Bloomberg’den Pozitif Bitcoin Tahmini: 28.000 Dolar

Bloomberg’in yayınladığı bir rapora göre Bitcoin 2020 sonuna kadar 28.000 doları görecek.

Bloomberg’in paylaşmış olduğu son rapora göre, Bitcoin’in (BTC) 2017 yılında kırdığı rekor seviye olan 20.000 dolara bu yıl sonuna kadar ulaşması ve hatta 28.000 dolar ile yeni bir rekor kırması bekleniyor. COVID-19 ve Bitcoin Rapora göre, COVID-19 Bitcoin’in varlık olarak olgunlaşmasını hızlandırdı ve düşen hisse senetleri arasında Bitcoin’e gücünü gösterme fırsatı verdi.

Ayrıca rapor kurumsal yatırımcıların ve özellikle yeni arzın yaklaşık olarak %25’ini satın alan Grayscale Invesments’a değiniyor. Yapılan açıklamalara göre, Grayscale 340.000 BTC ile piyasada dolaşımda olan BTC’lerin yaklaşık olarak %2’sine sahip. Öte yandan yazının sonundaki grafikte de görüleceği gibi Bloomberg, GBTC/BTC kar payının daralmasını bir işaret olarak görüyor ve “Güçlü girişlere rağmen GBTC’de giderek azalan kar payı, arzın piyasadan çekildiğini ve olgunlaştığını gösteriyor. 30 günlük ortalama bazda, Trust’ın temel net varlık değeri üzerindeki %20 kar payı, %39’luk tarihsel ortalama ile karşılaştırılmaktadır.” ifadelerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. BTC 28.000 Dolar Olacak Mı? Rapora göre Bitcoin’in değerinin artmaması için bir şeylerin gerçekten yanlış gitmesi gerekiyor. Dolayısıyla Bloomberg 2020 yılı içinde BTC’nin önce 20.000 dolara ardından da 28.000 dolara kadar yükselmesini bekliyor.

Bloomberg’in açıklamalarına göre geçen yıl 14.000 dolara kadar yükselen BTC mevcut son küresel gelişmelerle iki katına rahatlıkla çıkabilir. Öte yandan Bloomberg’in raporuna göre, Bitcoin’in değerinin artmasının bir başka sebebi de Tether’in (USDT) hızla büyümesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçen Mayıs ayında piyasa değeri 4 milyar dolar olan USDT’nin bir yıl sonra 10 milyar dolara ulaştı. Rapora göre, stablecoin’in dolaşımındaki artış, kripto varlıklarının daha fazla benimsendiğini gösteriyor.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…