Blockchain Teknolojisini Kullanmayan Blockchain Şirketleri
Ana Sayfa Kripto Para Blockchain Haberleri Blockchain Teknolojisini Kullanmayan Blockchain Şirketleri
Blockchain Haberleri - 03/04/2020

Blockchain Teknolojisini Kullanmayan Blockchain Şirketleri

Çin’de Blockchain teknolojisinin popüler olmasının ardından sözde Blockchain şirketlerinde artışlar yaşandı…

Cointelegraph’ın haberine göre, anakara Çin‘de 35.000’den fazla Blockchain şirketi faaliyet gösteriyor. Ancak birçoğunun Blockchain teknolojisini bile kullanmadığına inanılıyor. Blockchain Şirketleri Ortaya çıkan son verilere göre, 2020’nin ilk çeyreğinde, COVID-19 dünyanın dört bir yanındaki fabrikaların, ofislerin ve hatta  şehirlerin kapanmasına sebep olurken Çin’de 2.383 yeni “Blockchain” şirketi türedi. Bir veri şirketi olan Tianyancha’ya göre, 1 Nisan itibariyle toplam 35.010 şirket “Blockchain şirketi” olarak faaliyet gösteriyor. Yapılan açıklamalarda bunların 20.000’den fazlasının Guangdong eyaletinde olduğu ifade ediliyor. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ancak Şubat ortasında veri firması LongHash, Asya ülkesinde kayıtlı olan toplam Blockchain firmalarının yaklaşık %70’inin yasal statülerini kaybettiğini ya da lisanslarının iptal edildiğini öne sürmüştü. Öte yandan Çin Başkanı  Xi Jinping geçtiğimiz Ekim ayında Blockchain teknolojisi ile ilgili pozitif açıklamalar yapmış ve bu yeni teknolojinin destekleneceğini ifade etmişti. Bunun ardından Çin Blockchain için adeta taze kan oldu. Dolayısıyla bu durum, neden şirketlerin Blockchain teknolojisi ile ilgisi olmamasına rağmen kendilerini “Blockchain şirketi” olarak adlandırıyor olmalarının nedeni olabilir. Şirketler kendilerini “Blockchain şirketi” olarak tanımladıklarında hükümet standartlarına erişmiş oluyor. “Sayıları Çok Yüksek” Aralık 2019 Pekin’deki Blockchain ve Dijital Varlıklar Yıllık Toplantısında, Çin Dijital Varlık Enstitüsü Müdür Yardımcısı Bai Liang, bu şirketlerin sayısının şaşırtıcı derecede yüksek olduğunu itiraf etmiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

Gerçek şu ki, Çin’deki 30.000’den fazla olan Blockchain şirketinin %96’sı aslında temel teknoloji olan Blockchain teknolojisini kullanmıyor.

Bununla beraber Çin Merkez Siber İşler Ofisi Komisyonu (CAC), 35.000’den fazla şirketten sadece 506 firmasının Blockchain hizmet dosyalama numarasına sahip olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…