Blockchain Artık Her Yerde Kullanılıyor
Ana Sayfa Kripto Para Blockchain Haberleri Blockchain Artık Her Yerde Kullanılıyor
Blockchain Haberleri - 3 hafta önce

Blockchain Artık Her Yerde Kullanılıyor

Blockchain kullanımı günden güne yaygınlaşıyor.

Ortaya çıkan son haberlere göre federal kurumlar; şeffaflığı, verimliliği, güvenliği ve esnekliği nedeniyle Blockchain’e yöneldi. FedTech dergisine göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi veya kısaca FDA gibi birkaç federal kurum ve Hazine Bakanlığı Blockchain kullanmaya başladı.

Blockchain’e İhtiyaç Var Haberlere göre ABD Gıda ve İlaç İdaresi yetkilileri, 2017’de yeniden yayılmaya başlayan H1N1 domuz gribi virüsüyle ilgili verileri takip etmelerine yardımcı olacak etkili bir yola ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Sonrasında ABD Gıda ve İlaç Dairesi yetkilileri bu konuda Blockchain’den daha iyi bir yol olmadığı kanısına vardı. FDA’nın İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi’nde veri madenciliği ve bilişim değerlendirme ve araştırma müdür yardımcısı Henry Francis, birçok kaynaktan şifrelenmiş verileri gerçek zamanlı olarak otomatik şekilde elde etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı bir uygulamayı başarıyla geliştirdi.

Öte yandan Francis, Taşınabilir Etkileşimli Cihazlar için Gerçek Zamanlı Uygulama (RAPID) programının federal hükümette Blockchain‘in ilk tam gelişmiş uygulamalarından biri olduğunu, ancak teknolojiye olan ilginin arttığını açıkladı.

Blockchain ve Yönetim Hazine Bakanlığı Finansal İnovasyon ve Dönüşüm Ofisi (FIT) de Blockchain kullanacağını açıkladı.

FIT’in ilk uygulaması mobil cihazları takip etmek, ikinci uygulaması ise yazılım lisansları yönetimi içindi. FIT ayrıca, Ulusal Bilim Vakfı ile işbirliği içinde Blockchain kullanımının hibe ödeme süreçlerini iyileştirip iyileştiremeyeceğini de test etti. FIT proje direktörü Craig Fischer, erken Blockchain denemelerinin umut vadettiğini ancak FIT’in Blockchain’i daha etkili bir şekilde yönetmek ve en iyi kullanım durumlarıyla eşleştirmek için teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) toplu satın alma gücünü artırmak, raporlama yükünü azaltmak, endüstri ortakları için maliyetleri düşürmek ve satıcı işlemleri için kayıt tutmayı iyileştirmek için dağıtık muhasebe teknolojisini kullanıyor.

Bunun yanında FDA, ülkenin geniş ve merkezi olmayan gıda sisteminde gıda güvenliğine yönelik tehditleri izlemek, yönetmek ve farmasötik tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için Blockchain’i nasıl kullanabileceğini araştırıyor.

Buna ek olarak ABD Tarım Bakanlığı (USDA), sığır eti tedarik zincirini izleyen bir Blockchain şirketi olan BeefChain‘i çoktan onayladı.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…