Ana Sayfa Kripto Para Borsa Haberleri BitMEX’in Sigorta Fonu Yüzde 62 Büyüdü!
Finans Haberleri - 29/12/2019

BitMEX’in Sigorta Fonu Yüzde 62 Büyüdü!

Günlük ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarının yüzde 0,18’ine sahip.

BitMEX’in BTC Bakiyesi Artıyor BitMEX’in böylesine bir servete sahip olması ise temel olarak kaldıraçlı işlemler sayesinde mümkün oluyor. BitMEX Sigorta Fonu olarak bilinen sermaye, long veya short pozisyon açan kullanıcıların başarısız olması durumunda iddiaya girdikleri BTC’lerin otomatik olarak buraya aktarılması ile büyüyor. Özellikle piyasanın çalkantılı ve belirsiz olduğu anlarda inanılmaz büyü elde eden fonda bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 33.449 BTC bulunuyor.

1 Ocak 2019 tarihinde 20.776 BTC bulunan fonun 1 yılda 33.449 BTC’ye çıkması ve %62 büyümesi kesinlikle piyasanın ne kadar çetrefilli geçtiğinin bir kanıtı. BitMEX’in sadece sigorta fonundaki BTC’lerin değeri an itibariyle 240 milyon doların üzerine çıkıyor. Bugüne kadar toplamda 18,1 milyon Bitcoin kazıldığını da düşünecek olursak, dünyanın en büyük Bitcoin borsasının bu miktarın yüzde 0,2’sine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

BitMEX kripto para borsası bundan iki ay önce oldukça büyük bir skandalla eleştirilerin odağı haline gelmişti. Toplu olarak gönderilen bir e-posta’da birçok kullanıcının e-posta adreslerini ifşa etmiş olan BitMEX, ciddi bir müşteri kaybı yaşasa da, hala sigorta fonundaki BTC’lerin sayısı artmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …