2016 yılından beri sektörü kasıp kavuran ilk dijital para arzı (ICO) fon toplama yönteminin yerine geçen IEO‘lar, kesinlikle 2019 yılına damga vuran olaylardan birisi oldu. İlk olarak BitTorrent Token (BTT) ile hayatlarımıza giren IEO’lar, yüzde 400’lere kadar varan kazanç ile birçok yatırımcının iştahını kabarttı. Daha sonra yıl ortasına doğru eskisi kadar kazançlı olmadığı ortaya çıkan IEO’lar, şimdilerde ise %80 ve üzeri düşüş yaşamakta.

BitMEX Research tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, birçok IEO projesi ilk satış fiyatının bile altına düştü. BitMEX araştırmacıları ilk başta kazançlı olan IEO’ların, ”bir süre sonra ICO’nun C harfi ile IEO’nun E harfinin değiştirilmiş versiyonu” haline geldiğini vurguladı.

IEO Altcoin’lerini Kötü Bir Son Bekliyor Bunun yanı sıra ICO projelerinin birçoğunun lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile yükselişe geçmesine rağmen, IEO’lar için böyle bir durumun söz konusu olmadığı görülüyor. Bitcoin Mayıs ayında 13.000 dolara çıksa da, BitMEX’in incelediği 12 IEO projesinden 11’i ciddi değer kaybı yaşadı. Değer kaybı yaşamayan tek altcoin ise Matic olarak gözüküyor.

BitMEX’in sunduğu verilere bakıldığında, Matic dışındaki bütün projelerin en az yüzde 40 düşüş yaşadığını görmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…