Ana Sayfa Bitcoin Bitfinex’teki Bitcoin Alış Pozisyonları Rekor Seviyede
Borsa Haberleri - 18/12/2019

Bitfinex’teki Bitcoin Alış Pozisyonları Rekor Seviyede

Bitfinex, Bitcoin alış ve satış pozisyonları arasındaki farka bakıldığında diğer kripto para borsalarından ayrışmaya devam ediyor. Yakın zaman önce platform üstündeki Bitcoin alış pozisyonları tarihinin en yüksek seviyesine ilerledi.

Piyasa algısının iyimser olmadığı bu dönemde birçok platform üstünde alış ve satış pozisyonları arasında büyük fark bulunmazken, BitMEX ve Binance verileri satış pozisyonlarının alış pozisyonlarından biraz daha fazla olduğunu gösterdi. Fakat Bitfinex üstündeki yatırımcıların duruşları ciddi bir farklılık arz ediyor.

Bitfinex üstündeki Bitcoin alış pozisyonları an itibariyle tarihinin en yüksek seviyesinde. Toplam BTC pozisyonlarının %87’si alış ve sadece %13’ü satış yönünde. Bu durumun diğer kripto para borsalarına kıyasla çok farklı olması kafaları karıştırdı.

Yorumculardan biri, bu durumun klasik bir piyasa manipülasyonuna işaret ettiğini iddia etti. Senenin başlarında bir kez daha pozisyon oranlarına bakıldığında diğer borsalardan Bitfinex ayrıldığı dönemin hemen ardından sert bir fiyat hareketi gerçekleşmişti.

Diğer yandan, bu verilerin gerçeği yansıtmadığına dair iddialar da bulunuyor. Ek olarak, Bitfinex’in işlem hacimlerinin istikrarlı bir şekilde geriliyor olmasından dolayı bu borsanın verilerinin güvenilir olmadığı da düşünülüyor.

Yine de alış pozisyonlarının rekor seviyeye yükselmiş olması, organize bir satış yapılması durumunda piyasanın manipüle edilmek istenildiği fikrini onaylamış olacak.

Reel işlem hacimleri verilerine bakıldığında, Bitfinex’in 27 milyon dolarlık ortalama günlük işlem hacmi bu platformu en büyük beşinci kripto borsa konumuna yerleştiriyor ve piyasayı etkileyebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in seneyi nasıl kapayacağını öngörmek kolay olmasa da bu tür gelişmeler yatırımcıların endişe duymasına sebep oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Ethereum İçin Tehlike Artıyor: Her Şey İki Katına Çıktı

Ethereum ağında kriz anı! Ethereum (ETH) ağındaki yatırımcıları neredeyse aylardır endişel…