Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’lerde Büyük Hareketlilik!
Ana Sayfa Bitcoin Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’lerde Büyük Hareketlilik!
Borsa Haberleri - 05/08/2020

Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’lerde Büyük Hareketlilik!

Bitfinex borsasından çalınan BTC’ler harekete geçti.

Şüpheli ve yüklü kripto para transferlerini tespit edip raporlayan Whale Alert tarafından yapılan güncel bir açıklamaya göre, zamanında Bitfinex kripto para borsası hacklenerek ele geçirilen Bitcoin’lerin önemli bir miktarı yeniden harekete geçti.

2016 yılının Ağustos ayında hacklenen Bitfinex’in fonları Whale Alert gibi firmalar tarafından takip ediliyor ve olası bir harekette raporlanıyor. Saldırganların ise yüklü satış yapmak ve BTC fiyatını düşürmek yerine ara sıra bunları harekete geçirerek şüphe çekmeden satış yapmaya çalıştıkları biliniyor.

Yine benzer bir adım atıldı ve Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre 7 milyon dolarlık Bitcoin harekete geçti. 7 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktarıldı Saldırganlar toplamda 72 milyon dolarlık Bitcoin çalmıştı ve bu işlem fonların önemli bir kısmını kaplamakta.

Toplamda 620 Bicoin’i başka bir cüzdana gönderen saldırganların bunları Bitcoin Mixer benzeri bir hizmet ile aklayacakları tahmin ediliyor.

Bu transferlerin 3 farklı işlemle yapılmış olması ise Bitcoin Mixer ihtimalini arttırıyor. Bitcoin Mixer temel olarak cüzdanlardaki fonların izinin sürülmesini imkansız hale getirmeyi hedefleyen bir hizmet olarak biliniyor.

Saldırganların ellerindeki BTC’leri akladıktan sonra bunları çeşitli kripto para borsalarında sattıkları ve buradan itibari paraya dönüştürdükleri biliniyor. Bu da bazı borsaların Bitcoin Mixer gibi hizmetleri yasaklamasına yol açmıştı ancak hala bunun kullanımı bitmiş sayılmaz.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Trabzonspor’un Token Satışında Rekor Kırıldı

Trabzonspor’un taraftar token satışı 5 dakikada bitti. Chiliz.net’in Türkiye içerisi…