Bitcoin’in Önemli Bir Yükseliş Yaşayacağını Gösteren 3 Sebep!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin’in Önemli Bir Yükseliş Yaşayacağını Gösteren 3 Sebep!
Bitcoin - 18/04/2020

Bitcoin’in Önemli Bir Yükseliş Yaşayacağını Gösteren 3 Sebep!

Bitcoin fiyatı yakında yükselişe geçecek mi?

Ekonomik görünümün daha da kötüye gittiği şu günlerde birçok yatırımcının alternatif olarak kripto paralara ve lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yöneldiği biliniyor. Özellikle ABD’nin dağıttığı teşvik ile Bitcoin alımı yapanlar, bunun en büyük kanıtlarından birisi. Buna rağmen BTC hala 7.000 dolar bandına demir atmış gibi gözüküyor. Orta ve uzun vadeye bakıldığında ise BTC’ye olan ilginin ve dolayısıyla fiyatın artacağına işaret eden 3 sebep görmek oldukça mümkün. Bitcoin Halving Kapıda Bitcoin yatırımcılarının heyecanla beklediği en önemli olay şüphesiz BTC blok ödülü yarılanması olarak biliniyor. Ünlü Analist PlanB, stok-akım modeli ile yaptığı tahmininde BTC’nin daha önceki Halving’lerdeki gibi ilerlemesi durumunda bundan 1-2 yıl sonra 10 kat değer kazanabileceğini vurguladı.

Kimse Bitcoin’leriniz Donduramaz Ekonomik sıkıntıların yaşadığı şu günlerde Lübnan’ın vatandaşlara gelen döviz ödemelerine ve transferlerine el koyduğu haberleri gündeme bomba gibi düştü. Bazı hükümetlerin de kriz daha derinleşirse benzer adımlar atabileceği tahmin ediliyor. Ancak Bitcoin ile bu eğer varlığınızı borsalarda tutmuyorsanız mümkün değil. Bitmex’te bitcoin ve XRP ile 100 katına kadar kaldıraçlı işlemi %10 komisyon indirim avantajıyla bu linkten üye olarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra BTC ile kolaylıkla varlık transferi yapabiliyor olmanız da ek bir artı sebep olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin, Güvenli Bir Liman Mı? Bitcoin 12 Mart tarihinde sert bir düşüş yaşasa da aslında kurumsal yatırımcıların yeniden BTC alımı yapmaya başladığı Grayscale tarafından da doğrulandı. Bitcoin’in durmadan daha da kötüye giden küresel ekonomide güvenli bir liman olduğunu ispatlaması yakın olabilir. Bu da fiyatın aynı altının yaşadığı sert yükselişin bir benzerini yaşayacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …