Bitcoin’in Her Sert Hareketinde Çöken Borsa, Tepki Çekti
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin’in Her Sert Hareketinde Çöken Borsa, Tepki Çekti
Bitcoin - 07/06/2020

Bitcoin’in Her Sert Hareketinde Çöken Borsa, Tepki Çekti

Bitcoin’in her büyük hareketinde çöken Coinbase, bunu bilerek mi yapıyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin 12 Mart tarihinden bu yana oldukça sert volatiliteye sahip ve bu durum yatırımcıların çoğunlukla zarar etmesine neden oluyor. Yatırımcıların zararını arttıran bir faktör de her düşüş veya yükseliş anında çöken kripto para borsaları olarak biliniyor. Böyle anılan kripto para borsalarının birçoğu genellikle adı sanı pek duyulmayan yeni borsalar veya tehlikeli olarak görülen platformlar olsa da şimdilerde dev bir kripto para borsası da tam olarak böyle anılmaya başlandı.

ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase, Haziran ayının ilk haftasında yaşadığı ve yatırımcılara yaşattığı olayla gündeme oturdu. Coinbase Borsasında Devre Kesici Mi Kullanılıyor? Bitcoin’in kısa sürede %10 artmasından ve devamında %10 düşmesinden etkilenen Coinbase, iki olay yaşanırken de kripto para yatırımcılarına hizmet veremedi. Yatırımcılar geçtiğimiz aylarda yaşanan benzer olayların sadece teknik arıza olduğunu düşünüyor olsa da yeni elde edilen veriler aslında bunun kasıtlı yapılmış olabileceğini gösteriyor.

Whale isimli kripto para analisti, Coinbase kripto para borsasının aynı geleneksel borsalarda olduğu gibi devre kesici sistemine sahip olduğunu iddia ediyor.

Devre kesici, borsa belirli bir seviyenin altına düşünce çalışan ve daha fazla düşüşü önleyen  sistem olarak biliniyor. Coinbase’in çöktüğü her anın 500 dolarlık Bitcoin hareketi sonrasında olması ise analistin bu iddialarını doğrular nitelikte gözüküyor. Coinbase aslında bu devre kesici sistemini 2019 yılından beri kullanıyor olabilir. Bitcoin’in o tarihlerdeki sert düşüşü, Coinbase’in yine çökmesine yol açmıştı.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin (BTC) ATM’lerinden Yeni Rekor: 10.000 Görüldü

Bitcoin ATM’lerinin sayısı durmadan artıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in baş…