Bitcoin’den Önemli Hamle: Hafta Yılın Rekoru İle Başladı!
Ana Sayfa Bitcoin Bitcoin’den Önemli Hamle: Hafta Yılın Rekoru İle Başladı!
Bitcoin - 10/08/2020

Bitcoin’den Önemli Hamle: Hafta Yılın Rekoru İle Başladı!

Lider kripto para birimi bir önemli seviyeyi daha geride bıraktı.

Bundan yaklaşık olarak bir ay öncesine kadar Bitcoin 9.000 dolar ile 9.300 dolar bandında sıkışmıştı ve ne aşağı ne yukarı yönlü bir hareket sergileyemiyordu.

Dolayısıyla piyasada, artan artış beklentilerinin yanı sıra düşüş beklentileri de gözle görülür oranda kendini gösteriyordu. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), öncelikle 9.300 doların ardından 25 Temmuz’da 9.700 doların üzerine çıkarak yükseliş hareketini başlattı.

12.000 Dolarlık Seviye Bitcoin’in yükselişe geçmiş olması haliyle yatırımcıların yüzünü güldürürken sürekli düşüş çağrısında bulunanların da hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu.

Bununla birlikte düşüş çağrısında bulunanlar en azından bir süre daha hayal kırıklığına uğramaya devam edecek gibi görünüyor. Çünkü BTC artış ivmesini hız kesmeden sürdürüyor ve bugün sabah saatlerinde 12.000 dolarlık önemli seviyenin üstünü gördü.

Dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin, kripto para borsası Binance’de 12.067 dolara kadar yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC 12.034 dolardan işlem görüyor.

Fiyat Neden Artıyor?

Bilindiği gibi altın geçtiğimiz hafta yeni bir rekor seviyeye imza attı. Değerli metalin bu hamlesinin Bitcoin’in fiyat hareketlerinde de etkili olmuş olabileceği düşünülüyor. Çünkü altın fiyatlarındaki artış, insanların özellikle koronavirüs pandemisi sonrasında “güvenli liman” varlıklarına yöneldiğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Her ne kadar son zamanlarda çeşitli tartışmalar yaşanmış olsa da aslında uzun zamandır Bitcoin de “güvenli liman” argümanına uyan bir varlık olarak değerlendiriliyor.

Dolayısıyla insanların güvenli liman varlıklarına yöneldiği dönemde Bitcoin’deki fiyat artışının sebeplerinden birinin de bahsi geçen durum olabileceği ifade ediliyor.

Bunların yanında Bitcoin’in 12.000 doların üzerine çıkmış olması, bu seviyenin 2020 yılının rekoru olması açısından da önem taşıyor.

Analistlere göre hem küresel ekonomik olaylar, hem Bitcoin blok ödülü yarılanmasının etkilerinin yeni görülmeye başlaması hem FOMO etkisi hem de insanların güvenli liman varlığı arayışları sebebiyle Bitcoin’in fiyatı artmaya devam edebilir.

sizlere crypto-turkey.com farkıyla sunulmuştur

Ayrıca Kontrol Et

Bitcoin’in (BTC) Eylül’ün Geri Kalanında Nasıl Yol İzleyeceği Belli Oldu

Balinaların işlemleri Eylül’ün geri kalanının nasıl olacağını ve ağır direnç seviyelerini …